• Vynas.

Atrodo, kas gali skirti šias dvi šalis, kai abejose gaminamas puikus vynas?... Ogi – vynuogių rūšis!… Argentina didžiuojasi raudonu “malbeku” (tokia vynuogių rūšis) ir nuolat skina laurus tarptautinėse vyno parodose. Malbekas yra praktiškai nacionalinė Argentinos vynuogė. Tuo tarpu Čilėje šią poziciją užima “karmenere” vynuogė, ir daugiausiai raudonojo vyno pagaminama būtent iš šios vynuogės rūšies. Na, ir abi šios šalys nuolat varžosi, kurios vynas geriausias ;). 

  • Patagonija.

Abi šalys dalinasi šiuo turbūt atšiauriausiu Žemėje regionu. Čilės ir Argentinos siena eina per Andų viršūnių liniją per visą Patagoniją. Tačiau būtent čia ir baigiasi “vienybė”.  Pietų Amerika turbūt neprisimena ilgesnio ir sudėtingesnio “sienų brėžimo projekto”, kaip to, kurio metu Čilė su Argentina dalinosi Patagoniją. Į pagalbą buvo pasitelktos ir tarptautinio arbitražo institucijos, ir mokslininkai iš abejų susijusių, bei trečiųjų šalių. Galėsiu papasakoti daug istorijų, kaip buvo keičiamos net upių vagos ir kiek žaidimų vyko su žemėlapiais, bet kol kas tik pasakysiu – Patagonija iki šiol išlieka viena svarbiausių varžymosi sričių Argentinai ir Čilei.

  • Geografija.

Čilė ilga, o Argentina – didelė. Ir iš tiesų, Čilė yra ilgiausia Lotynų Amerikos šalis – jos ilgis nuo šiaurės iki pietų siekia net apie 4300 kilometrų, tačiau plotis netgi plačiausiame taške – vos apie 350 kilometrų (o siauriausiame – apie 60km). Tuo tarpu Argentina, būdama antra pagal dydį PA valstybė, tiek pločiu, tiek ilgiu yra “tolygesnė” (ilgis – apie 3600 km, plotis – apie 1400 km). Tačiau Čilė turi daugiau pakrantės nei Argentina (Čilė – 6,4 tūkst. kilometrų, o Argentina – apie 5 tūkst. km). Ir tai dar viena priežastis varžytis dviems „amžinoms“ kaimynėms! 

Gerų atradimų Čilėje bei Argentinoje, ir tegul visos varžybos būna tik pozityvios! Ir galbūt papildysime šį skirtumų bei panašumų sąrašą kartu? :) 

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.