Keletas įdomybių apie Patagoniją

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Jurga

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 612 87007

Klauskite

Dalintis:

Susipažinkite su bene garsiausiais ledynais planetoje, kurie slūgso Patagonijos regione.

Patagonijalabiausiai į pietus nutolusi Pietų Amerikos dalis, užimanti apie 420 tūkst. kvadratinių kilometrų Argentinos ir Čilės teritorijose. Regionas garsėja aštriomis kalnų viršūnėmis, ledynų gausa ir unikalia laukine gamta.

Keletas įdomybių apie Patagoniją:

1. Patagonijai, kaip ir daug kam Pietų Amerikos teritorijoje, vardą „prilipdė“ pirmieji tyrinėtojai. Kai Ferdinando Magelano ekspedicija lankėsi Patagonijoje (1519-1520 m.), keliautojus nustebino vietiniai gyventojai, kurie buvo gerokai aukštesni negu kitur Pietų Amerikoje, todėl ši teritorija buvo pavadinta „didžiapėdžių šalimi“ (Patagonija).

2. Patagonijoje plytintis ledo laukastrečias pagal dydį ledo laukas pasaulyje (po Antarktidos ir Grenlandijos). Šis ledo laukas dengia kalnų viršūnes, skiriančias Čilę nuo Argentinos, ir į ilgį tęsiasi net 350 kilometrų. Ledynaisvarbiausias gėlo vandens šaltinis mūsų planetoje. Net 98 procentai pasaulio gėlo vandens atsargų yra sukaupta būtent ledynuose.

3. Upsalos ledynas, esantis Argentinos Ledynų nacionaliniame parke, yra didžiausias Patagonijoje, tačiau tuo pačiu ir sparčiausiai besitraukiantis ledynas. Pavadinimas jam yra suteiktas pagal Švedijos Upsalos universitetą, kuris pirmasis finansavo ledynų studijas šiame regione.

4. Perito Moreno ledynas (Argentinoje) yra vienas iš dviejų augančių ledynų Pietų Amerikoje. Šis fenomenas trikdo mokslininkus, kadangi didžioji dalis ledynų traukiasi dėl klimato kaitos.

5. Magelano sąsiauris (Čilės Patagonijoje) buvo pagrindinis kelias tyrinėtojams, plaukusiems iš Europos į vakarinę Amerikos žemynų pakrantę (iki Panamos kanalo įrengimo). Magelano sąsiaurio ilgisnet 570 kilometrų (kai kuriose vietose plotis tesiekia 2 km). Šis sąsiauris iš pradžių buvo pavadintas Visų Šventųjų sąsiauriu (kadangi pirmieji europiečių laivai kirto šį sąsiaurį lapkričio 1-ąją diena (1520 m.), o vėliau pervadintas Ferdinando Magelano garbei.

6. Patagonijoje gyvena Magelano ir Karališkieji pingvinai. Pirmieji pavadinti Ferdinando Magelano garbei (koks netikėtumas!). Na, o Karališkieji pingvinai gavo šį vardą, kadangi yra vieni didžiausių pingvinų mūsų planetojejų ūgis siekia apie metrą, o sveria jie apie 10-20 kg.

7. El Kalafatė, miestas Argentinoje, buvo pavadintas pagal pietų Patagonijoje augantį spygliuotą krūmą. Pavasarį jis pražysta smulkiais geltonais žiedeliais ir vasarą prisirpina melsvai juodas uogas. Pasak legendos tie, kurie paragauja šių vaisių, visuomet grįžta į Patagoniją