Vinales slėnis 1999 metais yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, dėl savo unikalaus kraštovaizdžio ir tradicinio ūkininkavimo. Slėnyje randama daug fosilijų, mat vieta anksčiau buvo apsemta vandenyno. Karstinė uolos čia vadinamos mogotėmis ir primena didžiulius dramblius. Miestelyje yra daug mažų restoranų ir barų su gyva muzika, bet svarbiausia nors ir jie maži, bet nesijaučia jog būtų perpildyti. Spėjama, jog Vinales buvo mėgstamiausia Fidelio Kastro vieta Kuboje. 

Išskirtinė slėnio vieta yra spalvinga siena, vadiname priešistorine, tačiau su tokiais senais laikais neturinti nieko bendro. Buvęs Kubos mokslų akademijos kartografijos skyriaus direktorius Leovigildas Morilas (Leovigildo González Morillo) įsipareigojo įvykdyti didžiulį projektą ir Vinales slėnyje ant milžiniškos uolos sienos nutapyti pasaulio atsiradimo istoriją. Piešinių istorija prasideda nuo ankstyvųjų jūros organizmų, vaizduoja dinozaurus ir baigiasi trimis milžiniškomis raudonų žmonių figūromis. Slėnyje taip pat gausu požeminių urvų ir upių tekančių jais.

Vinales drąsiai galima pavadinti šalies cigarų sostine, ir nors cigarų muziejus įsikūręs netoli esančiame regiono didžiausiame mieste Pinar del Rio, būtent Vanales slėnyje tabako plantacijos atrodo gražiausiai.

Kodėl Kubos cigarai tokie ypatingi ir taip vertinami pasaulyje? 

Kai kas mano, kad būtent čia cigarai ir išrasti, o Kristoforas Kolumbas dar 1492-ais metais matė susuktus tabako lapus rūkančius vietinius. Ši tradicija atvežta į Europą ir jau XIX amžiuje rūkyti cigarą tapo itin madinga pasiturinčių vyrų tarpe, tam kurti specialūs klubai. Kubos tabako auginimo tradicijos buvo perduotos kitoms šalims - pavyzdžiui, Dominikos respublikai ar Nikaragvai. O tada atėjo Fidelis, embargas ir Kubos cigarai tapo nelegalūs.

Vinales derlinga žemė ir palankus klimatas leidžia nuimti 2 - 3 derlius per metus. Atrodo, kad kiekvienas čia augina tabaką. Valstybė superka 90 proc. derliaus, o 10 procentų lieka augintojams. Vyniojant kubietiškus cigarus, būtina iš lapo pašalinti centrinę gyslą, kur randasi 98 procentų nikotino. Tada lapai purškiami specialiu mišiniu iš ananasų, citrinos, medaus, cinamono, vanilės ir romo, kad pagerintų fermentaciją. Cigarams sukti naudojami trijų rūšių lapai - užpildymo (viduje), surišantys ir apsukantys (geriausiai atrodantis išorinis sluoksnis). 

Keliaudami jūs galėsite stebėti, kaip auginamas, nuimamas, džiovinamas tabakas, sukami cigarai. Tad jei ir netraukiate cigaro dūmo - pamatyti tai labai įdomu. 

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.