Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Audronė

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 686 35653

UŽSISAKYTI
2018 Rugpjūčio 7 - 12 d.
Vietų nėra
895 Eur + aviabilietas
2018 Rugpjūčio 14 - 19 d.
Vietų nėra
895 Eur + aviabilietas

 • Itin kruopščiai parinktas maršrutas, kurį sukūrė želdynų dizainerė Rasa Laurinavičienė, remdamasi savo asmenine patirtimi, tad kelionė bus įkvepianti ir pilnavertiška;
 • Savo akimis pamatysite įspūdingiausius Olandijos sodus, kurie žavi tiek dydžiu, tiek augalais, tiek kitomis mielomis detalėmis;
 • Susitiksite su garsiais dizaineriais, tokiais kaip Carrie Preston ir John Schoolmeesters;
 • Pamatysite įdomių privačių sodų, į kuriuos ypač sunku patekti;
 • Aplankysite natūralistinio dizaino guru Piet Oudolf asmeninį sodą Hummelo, kuris atveriamas lankytojams jau paskutinius metus;
 • Kelionėje jus lydės želdynų dizainerė Rasa Laurinavičienė. Išmaišiusi begalę sodų įvairiausiuose pasaulio kampeliuose, ji kuria želdynus ir Lietuvoje, todėl jos patirtis ir atidumas detalėms padės lankomus sodus matyti gilesniu žvilgsniu. Tuo labiau, kad keliausite su nedidele grupe – 10-15 žmonių;
 • „Į tokią kelionę bent kartą gyvenime turi nuvažiuoti visi kraštovaizdžio dizaineriai ar augalų entuziastai“, sako Lina Liubertaitė, modernių apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ įkūrėja, šios kelionės iniciatorė; 
 • O kaip grįžti be augalų? Galėsite jų įsigyti su geriausiomis rekomendacijomis;
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Ankstyvoji kelionės kaina – 895 Eur 1 asm. + skrydis (Vilnius - Eindhoven - Vilnius). Kaina nuo 2018 m. kovo 1 d. – 960 Eur 1 asm. + skrydis. 

Jei norėtumėte pasiteirauti dėl lankomų sodų ar galimybės įsigyti augalų - į Jūsų klausimus mielai atsakys želdynų dizainerė Rasa (tel. +370 610 44 955).

Ryte - skrydis į Eindhoveno oro uostą. Nusileidus važiuojame į pirmąjį objektą – Appelterno sodus. Tai itin didelis, 23 ha užimantis sodas, nors tiksliau būtų jį įvardinti kaip sodų kolekciją. Pažadame, nuo vaizdų ir įspūdžių apraibs akys – čia pamatysime viską, ką tik gali pasiūlyti Olandijos sodo pramonė. Čia ir parodiniai sodeliai, kuriuose gali pasireikšti olandų kraštovaizdžio dizaineriai, ir puikios augalų kolekcijos, ir įvairiausi sodo aksesuarai, ir kilometrai preciziškai nukarpytų gyvatvorių... ir sodo nykštukai. Svarbu – prieš kelionę pasirūpinti patogia avalyne, nes teritorija itin didelė, bei turėti pakankamai fotokortelių.
Į pavakarę prie mūsų grupės prisijungs žinoma olandų kraštovaizdžio dizainerė Carrie Preston. Ji buvo kviestinė pranešėja aplinkos dizaino konferencijoje „Garden Style“ Lietuvoje 2015 metais, po kurios Lietuvos dizaineriai iniciavo bendrą želdyno projektą Vilniuje. 2016 metais prestižinė APLD asociacija (Association of Professional Landscape Designers) suteikė jai Metų dizainerio vardą! Su ja kartu apžiūrėsime keletą privačių sodų, sukurtų pačios Carrie – tikra privilegija, kadangi paprastai savarankiškai pamatyti tokių sodų galimybės nėra. 

Pirmas sodas, kurį aplankysime - Tuin 'De Villa', įsikūręs polderyje tarp pievų, atkovotų iš jūros. Sodas pradėtas kurti 2004 metais Fried bei Lily Frederix ir visuomenei atidarytas visai neseniai Šis sodas – puikus įkvėpimas bei pavyzdys, kaip olandiškos bangos" stilistiką galima sėkmingai pritaikyti didesnėje sodyboje. Ir nors čia užtenka vietos ir didelei ganyklai, ir tvenkiniui, visgi sodyba atrodo kaip vienas didelis sodas, ypač rugpjūčio viduryje, kai augalai jau suvešėję mūru, ir juose dūzgia tūkstančiai bičių bei drugių. Čia džiugina viskas – ir griežtos karpytos gyvatvorės, ir didžiuliai natūralistiniai daugiamečių masyvai, ir prancūziško potage stiliaus daržas. Sode taip pat eksponuojama nemažai meno dirbinių, organiškai įsiliejančių į bendrą dermę, pavyzdžiui, žavi keramikinė obelyje įsitaisiusi undinė. 
Pasivaikščioję kameriniame sode, važiuojame į kitą objektą – Vlinderhof parkelį, esantį Máximaparke, Utrechte. Šis želdynas dar labai jaunas, visuomenei atvertas tik 2014 m. Jis atsirado vieno entuziasto, Mark Kikkert, sugebėjusio sutelkti vietinius gyventojus bei surinkti lėšų, pastangų dėka. Dizainą parkeliui kūrė ne kas kitas, kaip pats Piet‘as Oudolf‘as. O apie parkelio svarbą byloja ir tai, kad želdynas buvo atidarytas pačios Olandijos karalienės Maximos, kurios vardu pavadintas visas parkas. „Drugelių sodas" (būtent tai reiškia Vlinderhof) užima apie 4000 kv.m., o rugpjūčio viduryje šis želdynas atrodo itin įspūdingai. Tikėkimės, Mark Kikkert taip pat ras laiko su mūsų grupe pabendrauti.

Į pavakarę prie grupės vėlgi mielai prisijungs kraštovaizdžio dizainerė Carrie Preston, kuri parodys dar vieną privatų sodą, esantį Vlinderhof kaimynystėje - tikra privilegija, kadangi paprastai savarankiškai pamatyti tokių sodų galimybės nėra.

Pirmas sodas, kuriame šiandien lankysimės - Jaap de Vries sodas Jakobstuin Jistrum vietovėje. Pats kūrėjas savo sodą vadina „ode olandiškai bangai“. Čia pamatysime ir tipiškų „olandiškos bangos“ asortimento augalų, susodintų didesniais masyvais, ir laisvesnio stiliaus želdynų, kur žydintys daugiamečiai sodinami pramaišiui su dekoratyvinėmis žolėmis. Nevengiama ir netikėtų detalių, kaip, pavyzdžiui, vienmečių spalvingų augalų. Tad sodas labai charakteringas bei fotogeniškas, o šeimininkas yra dar ir puikus fotografas – dideliam Facebook‘o lankytojų malonumui beveik kasdien galime džiaugtis nuostabaus sodo nuotraukomis. 
Iki sekančio sodo, Lianne‘s Siergrassen, toli važiuoti nereiks, jis beveik kaiminystėje. Sodo bei augyno šeimininkė, Lianne Pot, želdynus kūrė dviejų srovių – „olandiškos bangos“ ir laukinių Amerikos prerijų – įtakoje. Daug kuo yra prisidėjęs ir dar vienas želdynų dizaineris, Michael King, kurio specializacija – daugiamečių žolinių augalų pievos. Šiame sode yra išbandyta nemažai jo sukurtų augalų derinių bei želdinimo schemų. Be kita ko, Lianne yra sukaupusi bene didžiausią dekoratyvinių žolių kolekciją Olandijoje – ganėtinai retas atvejis, kai vienoje vietoje galima sulyginti skirtingas melvenių, miskantų ar sorų veisles.

Olandų kraštovaizdžio dizainerės Mien Ruys sodas žaviame Dedemsvaart kaime. Tai bene įtakingiausia Olandijos kraštovaizdžio dizainerė, kūrusi XXa., dažnai vadinama „modernizmo motina“. Principai, kurų ji laikėsi, kurdama sodų dizainą, išlieka aktualūs iki šiol, ir ne tik olandiškame kraštovaizdyje - paprastumas, linijų grynumas, augimvietei tinkamų augalų pasirinkimas. Jos sodas, sudarytas iš 28 mažesnių sodelių, iki šiol stebina novatoriškumu, architektūriniais sprendimais bei vešliais daugiamečių augalų želdynais. Žoliniai augalai buvo itin svarbūs šios dizainerės kūryboje – nenuostabu, kadangi jos tėvas toje pačioje vietoje kažkadais turėjo labai garsų augyną, kuriame yra užgimę nemažai iki šiol sodinamų puikių augalų, kaip pavyzdžiui, saulainė „Moerheim Beauty“.
Kokia prasmė lankytis šalyje, garsėjančioje augalais, ir jų neparsivežti? Tad popietę skirsime apsipirkimui geriausiuose Olandijos daugiamečių augalų augynuose. Ir nors šiam momentui konkrečias vietas norėtųme išlaikyti paslaptyje, galime pažadėti – rasti geriau būtų labai labai sunku ... Augalų maniakams patartume pamąstyti apie registruojamą bagažą, nes norėsis visko. 

Na ir kelionės kulminacija – aplankysime asmeninį Piet bei Anja Oudolf sodą Hummelo kaimelyje. Kaip žinia, tai daugelio natūralistinio želdinimo mėgėjų „meka“, o laimingiesiems čia pasiseka sutikti netgi ir patį maestro, kuris iš tikro yra santūrus, tačiau malonus žmogus, mielai bendraujantis su lankytojų grupėmis. 
1982 m. Piet bei Anja su dviem sūnumis įsikėlė į erdvią buvusią fermą Hummelo, kadangi gyvenant mieste, neturėjo pakankamai vietos auginti augalus, kurių reikėjo Piet Oudolf dizaino verslui. Labai ilgą laiką jų augynas buvo bene vienintelis, kuriame galima buvo aptikti labai neįprastų tam laikotarpui augalų (astrancijų, kraujalakių ir t.t.). Vėliau, dizaineriui išgarsėjus, šeima nutarė atsisakyti augalų auginimo, o buvusi augalų pardavimo aikštelė tapo dar vienu eksperimentu – toje vietoje P.Oudolf pabandė suderinti keletą skirtingų želdinimo technologijų. Beje, įspūdingų kukmedžių gyvatvorės bangų Oudolf sodo gale jau seniai nėra, nors internete apstu jų nuotraukų. Savo laiku tai tikra buvo fotogeniškiausias sodo elementas, tad būtinai papasakosime, kaip jos atsirado ir kodėl jų nebeliko. 
2018 metai yra paskutiniai, kai šis sodas dar atviras lankytojams. Tad verta suskubti ir savo akimis pamatyti vietą, kur meistras kuria savus želdynus bei bando įvairius naujus augalus bei jų derinius.

Paskutinė stotelė šioje kelionėje - Kasteel Geldrop netoli Eindhoveno. Čia susitiksime su sodo, įveisto prie XIVa. pilaitės, kūrėju ir prižiūrėtoju, želdynų dizaineriu John Schoolmeesters, besidarbuojančiu čia nuo 2005m. Šis sodas - puikus pavyzdys, kaip senovinį vaismedžių sodą bei daržą galima paversti šiuolaikišku natūralistiniu želdynu. Reikia pabrėžti, kad dizaineris nekopijuoja aklai želdynų madų, ir kasmet nustebina lankytojus kokia nors netikėta detale, pavyzdžiui, vienais metais sode žydėjo tūkstančiai zinijų, kurios tikrai nėra tradicinis olandiškos bangos" asortimento augalas. Susitikime ir apeikime šį sodą kartu.

Ryte – skrydis į Vilnių su pilnu bagažu įspūdžių ir galbūt – augalų jūsų sodui.

Į kelionės kainą

 • 5 nakvynės 3* viešbučiuose arba nakvynės namuose su pusryčiais gyvenant dviviečiame kambaryje;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Transportas į nurodytus objektus;
 • Kompleksinis kelionių draudimas.

 

 • Skrydis į Eindhoveną - nuo 220 Eur (skrydžio kaina nuolat keičiasi, tad kviečiame kuo skubiau rezervuoti kelionę, kad išpirktumėme lėktuvo bilietus);
 • Įėjimai į programoje nurodytus lankomus objektus  - 50 Eur; 
 • Pietūs ir vakarienės;
 • Miestų mokesčiai, mokami viešbučiuose - iš viso apie 12 Eur;
 • Vienviečio priemoka - 180 Eur. 
 • Galimi nedideli maršruto pakitimai (lankomų objektų eilės tvarka ar pan.) pagal situaciją vietoje;
 • Renkama keliautojų grupė – ne daugiau 15 žmonių. Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui (10 žmonių), organizatorius pasilieka teisę atšaukti kelionę. Apie atšaukimą kelionės organizatorius įsipareigoja informuoti keliautoją ne mažiau kaip likus 2 mėnesiams iki išvykimo.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.