Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Kristina

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 611 26298

UŽSISAKYTI

 • Jūsų laukia pažintis su įspūdingiausiomis Maroko vietomis, patirčių įvairovė: šurmulingi Maroko miestai, sudalyvavimas pasauliniame muzikos festivalyje, vietinis gyvenimas iš arti-apsilankymas vietinėje šeimoje, gnawa muzikos privatus vakaras, džipų safari bei 2 naktys Saharos dykumoje, poilsis “šarmingame” žvejų miestelyje prie vandenyno, įspūdingi Atlaso kalnai. Gyvensite puikiuose lyg tūkstančio ir vienos nakties viešbučiuose ir riaduose.
 • Kelionę lydės fotografijos dėstytojas, fotomenininkas, “Fotomokyklos” įkūrėjas, ilgametis Dailės akademijos docentas Remigijus Zolubas, turintis daugiau nei 25 metų akademinę patirtį.
 • Kelionė tinka ir pradedantiesiems, ir pažengusiems fotografams. Jūsų laukia 2 įvadinės fotografijos pamokos nemokamai „Travel Planet“ biure, kurių metu susipažinsite su fototechnika, optikos panaudojimu. Greitai ir kokybiškai įsisavinsite techninius dalykus, kurie lemia nuotraukos kokybę, susipažinsite su fotopasakojimo teorija, kaip daryti poveikį žiūrovui. 
 • Kelionės metu bus daug fotografavimo praktikos! Jūsų laukia išsami pažintis su portretine, gamtos, reportažine, naktine fotografija. Išmoksite dirbti su šviesa, kaip pagrindiniu fotografijos įrankiu. Natūrali, dirbtinė šviesa, darbas su reflektoriais, kad būtų pasiekiamas norimas rezultatas. Sužinosite kaip kuriamas moteriškas ir vyriškas portretas, kokia turi būti fotografinė kompozicija. Darbas su Photoshopu: kaip apdoroti nuotrauką kokybiškai. Vakarais jūsų laukia nuotraukų peržiūros ir aptarimas.
 • Po kelionės bus sukurtas video filmas ir virtuali fotografijų paroda;
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį;
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Skrydis iš Vilniaus į Kasablanką su persėdimu Frankfurte su oro bendrove “Lufthansa”. Po vidurnakčio atvykstame į Kasablankos oro uostą, pervežimas į viešbutį poilsiui. Nakvynė 4* viešbutyje.

Po pusryčių keliaujame apžiūrėti Hassan II mečetės
Maroke yra tik kelios mečetės, į kurias leidžiama įeiti ne musulmonams. Ant Atlanto vandenyno kranto pastatyta Hassano II-ojo mečetė yra viena iš tokių. Tai vienas gražiausių religinių pastatų pasaulyje, dydžiu nusileidžiantis tik Charamo mečetei Mekoje, tačiau galintis puikuotis rekordinio aukščio minaretu (210 metrų). Laikas fotografijoms. Mečetės apžiūra su profesionaliu gidu. Tęsiame kelionę link Maroko sostinės Rabato. UNESCO atstovai, 2012-aisiais įtraukę šį miestą į pasaulio paveldo sąrašą, vadina jį puikiu arabiškos–musulmoniškos praeities ir vakarietiško modernizmo deriniu. Fotokelionė po Rabatą. Vakare fotografinis aptarimas viešbutyje.

Po pusryčių tęsime kelionę link Feso miesto. Apsigyvensime tradiciniame viešbutyje-riade, Feso medinos centre. Pietūs, laisva popietė fotografijoms (medinos turgūs, gatvės, riadai, apgriuvę ir žavesio turintys rūmai, sodai, vidiniai kiemeliai). Vakare patirsime, kas yra marokietiškas svetingumas – vakarieniausime marokiečių namuose ir skanausime "nerestoraninį" maistą.

Šiandien mūsų laukia įspūdžių pilna diena – juk esame kultūrinėje ir religinėje Maroko sostinėje! Fesas – viduramžių miestas, o jo medina (senamiestis) yra viena didžiausių islamiškame pasaulyje. Lydint profesionaliam gidui ne tik sužinosime apie Feso miesto įžymybes, bet ir stosime įdomiose fotografinėse vietose. Fotografuosime siaurose medinos gatvelėse, užsuksime į bendruomenės kepyklas, odų dažyklas. Klajojant medinos gatvėmis,  mūsų dėmesį patrauks medinos turgūs, spalvingi prieskonių bokštai, gyvos vištos ant prekystalių, asilais traukiami vežimai. Pasijusite kaip įsėdę į laiko mašiną ir grįžę į laikus, kai mulai buvo vienintelė transporto priemonė! Pasaulinio dvasinės muzikos festivalio atidarymo koncertas. Šis festivalis jau skaičiuoja 23 metus ir apjungia įvairių pasaulio tradicijų ir religijų muziką, vyksta gražiose erdvėse: riaduose, tvirtovėse. Festivalis remiamas Maroko karaliaus. Vakarais vyksta nemokami sufijų koncertai.

Diena gamtos fotografijai! Mūsų laukia vaizdinius Maroko turtus puikiai iliustruojanti diena. Pravažiuosime kurortinį Ifrane miestuką, vadinamą „Maroko Šveicarija“, kedrų miškus, kur išvysime beždžiones magotus, grožėsimės nuostabiais viduriniojo Atlaso kalnų vaizdais, kalnų fone plytinčiais ežerais. Atvyksime į Maroko berberų sostinę-Midelt. Vakarienė. Fotografinis susitikimas-aptarimas.

Šiandien vėlgi stebins Maroko gamtos įvairovė. Pravažiuosime Ziz palmių slėnį, kur stabtelėsime pasigrožėti palmių oazėmis. Būtent čia išgaunamas didžiausias šalyje datulių derlius. Pasieksime Erfoud miestą, vadinamą vartais į dykumą, ir jau vyksime link nuostabiųjų Erg Chebbi kopų. Vakarienė, fotografinis susitikimas, aptarimas.

Ši diena pretenduoja tapti kelionės “vinimi” – juk ne taip dažnai pasitaiko proga keliauti po Sacharos dykumą. Papusryčiavę, sėsime į džipus ir pradėsime pažintį su regionu, kuriame yra ir nepakartojamos Erg Chebbi kopos – jų aukštis gali siekti net 150 metrų! Susipažinsime su dykumos klajoklių gyvenimo būdu, taip pat lankysime „juodąjį“ Khamlia kaimą su Gnawa muzikantais. 
Pamatysime ir kitokią Sacharos dykumos pusę, lankydamiesi vietose, kur randama fosilijų, kur stūkso juodos, vulkaninės kilmės uolos. Jei gamta su mumis draugaus, kopų apsuptyje rasime ir pilną vandens Merzouga ežerą, į kurį dykumos klajokliai atveda pagirdyti savo gyvulių kaimenes. Jei vandens nebus... na, po pietų mūsų vis vien lauks daug nuotykių!
Papietavę dykumos viešbutyje ir pailsėję, pavakary kiekvienas išsirinksime savo "dykumos laivą" (labiausiai patikusį kupranugarį) ir, lydimi dykumų klajoklių, išjosime stebėti besileidžiančios saulės dažomų Sacharos dykumos vaizdų. Leidžiantis saulei, modelio fotografavimas dykumoje (prieš tai jis gali būti paruošiamas, padažomas viešbutyje). Apsistosime dykumos palapinėse (haimose), kur spindint nesuskaičiuojamoms Sacharos nakties žvaigždėms, mūsų lauks vakarienė, vietinių klajoklių būgnų muzika ir šokiai. 

Šįryt kopsime į kopas, kur pasitiksime saulėtekį. Pasidarę puikių nuotraukų ir papusryčiavę, rytinę kelionę tęsime ant kupranugarių (labiausiai pavargusių lauks visureigiai), stebėdami saulės ir šešėlių žaismą bei įmantrias dykumų formas. Grįšime į dykumos viešbutuką nusiprausti, ir iškart tęsime kelionę link atokios oazės Agdez, kur ispanų fotografas yra įkūres nuostabų gamtos viešbutį. Kelionė po vietinį kaimelį, žmonių ir gamtos fiksavimas. Vakare-piknikas prie upės, esant galimybei, susitikimas su viešbučio įkūrėju-fotografu.

Po pusryčių, laisvas laikas poilsiui, pasivaikščiojimui ar maudynėms upėje. Kelionę tęsime link Maroko kino sostinės Ourzazato. Čia buvo filmuoti tokie garsūs filmai kaip „Gladiatorius“, „Arabijos Lorensas“, „Mumija“, „Paskutinis Kristaus gundymas“. Išvysime Taourirt kasbą Uarzazatėje. Esant galimybei (jei nevyks filmavimai), aplankysime ir Uarzazato kino studiją. 

Tęsime kelionę link vienos gražiausių ir geriausiai išsilaikiusių Maroko kasbų – Ait Ben Haddou. Toliau keliausime link Marakešo kalnų keliais, sustojant prie įspūdingos Tiz n Tichka perėjos kalnuose. Sakoma, kad šioje perėjoje yra 340 posūkių, tačiau realybėje jų yra tik du – kairys ir dešinys, nors jie kartojasi beprotiškai daug kartų. Šis nepaprastas prancūzų inžinerijos šedevras, pakelsiantis mus į 2260 metrų aukštį, kažkada pakeitė senovinį kupranugarių vilkstinės kelią ir taip palengvino sudėtingą jų kelionę iš Timbuktu į Marakešą, kai buvo gabenamas auksas, prieskoniai ir vergai.

Atvykus į Marakešą, vakare mūsų lauks pasivaikščiojimas po unikaliąją Džema El Fna aikštę, kur pamatysime originaliausius šou žemėje: čia mus pasitiks būgnų bei muzikos garsai, kobrų kerėtojai, istorijų pasakotojai, šokėjai, senosios medicinos gydytojai, chna puošėjos, gatvės maisto prekeiviai. Visa aikštė kiekvieną vakarą virsta didžiausiu restoranu žemėje. Čia tikras gurmanų rojus, kur galima paskanauti įvairiausių ir netikėčiausių Maroko virtuvės patiekalų, atsigerti nepaprastai gardžių apelsinų sulčių ir pasimėgauti egzotiškais skoniais. Nakvynė viešbutyje Marakeše.
 

Pirmą dienos dalį praleisime Marakeše, kurį per paskutinius du dešimtmečius europiečiai ypač pamėgo. Daugelis čia įsigijo namus atostogoms, tarp jų yra ir Prancūzijos prezidentas N.Sarkozy, ir dizaineris Yves Saint Lauren'as. Pradėsime nuo ekskursijos po nuostabų Mažorelio sodą, kuris šiuo metu tebepriklauso Yves Saint Lauren'o šeimai. Po to apžiūrėsime Kutubijos mečetę, Bahia rūmus, ir kitas žymias Marakešo vietas, įskaitant tą pačią Jama El Fna aikštę, kuri dienos šviesioje nė iš tolo neprimins vakarykščio vaizdo. 
Poilsinei kelionės daliai pasirinkome vieną ramiausių Maroke paplūdimio miestelių – Esaveirą. Pakeliui į ją trumpam sustosime argano kooperatyve pažiūrėti kaip gaminamas vienas vertingiausių pasaulyje argano aliejus, dar vadinamas ''baltuoju Maroko auksu". Nakvosime viešbutyje Esaveiroje.

Esaveiroje mus pasitiks paplūdimys, ramus uostas ir draugiški vietiniai. Šis mažas, meniškas, baltos ir mėlynos spalvų miestas su virš galvos skraidančiais kirais buvo įkurtas portugalų XV a. ir vadintas Mogadoro vardu. Šeštajame dešimtmetyje miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė, o jame kažkada buvo apsistojęs ir legendinis Džimis Hendriksas. Šiandien tai kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjų dėmesį, jų dar vadinamas „Afrikos vėjo miestu“. Nors čia yra begalė veiklos pasirinkimui (jodinėjimas žirgais vandenyno pakrante, banglentės ir jėgos aitvarai, žvejyba). Esaveiroje tiesiog gera ilsėtis – fotogeniškas paplūdimys pasitiks ir pasyvesnio poilsio mėgėjus. Jaukią miestelio atmosferą sukuria įvairūs restoranėliai, gausybė meno galerijų. Vakare Jūsų laukia tradicinės gnawa muzikos koncertas.

Poilsis, vietinis žvejų turgus, šviežios jūros gėrybės. Laikas saulės vonioms, maudynėms. Pageidaujantys turės galimybę išbandyti tradicinę marokietišką pirtį-hammamą.

Šiandien visą dieną vis dar ilsėsimės Esaveiroje, pirksime paskutines lauktuves namiškiams ir klausysimės vandenyno ošimo. Vakare Marokui sakysime ''Iki". Pervežimas į Kasablankos oro uostą, iš kurio po vidurnakčio išskrisime namo. Vidurdienį jau leisimės Vilniaus oro uoste.

Į kelionės kainą

 • Nakvynės 4* viešbučiuose ir tradiciniuose riaduose (marokietiško stiliaus namuose) su pusryčiais dviviečiuose kambariuose;
 • 1 nakvynė dykumos palapinėse (haimose);
 • Visi pervežimai pagal programą, keliavimas patogiu transportu su kondicionieriumi;
 • Ekskursijos ir bilietai į visus lankomus objektus; 
 • Lydintis Maroko gidas;
 • Fotografijos dėstytojo Remigijaus Zolubo pamokos, aptarimai;
 • 2 įvadinės pamokos;
 • 1 vakarienė vietinėje šeimoje Feze, 1 vakarienė Midelt, 2 vakarienės Saharoje, 1 vakarienė Marakeše;
 • Gnawa muzikos koncertas.
 • Tarptautiniai aviabilietai – nuo 350 EUR;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Papildomos pramogos;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (2 – 5 USD nuo keliaujančio asmens per dieną);
 • Medicinos išlaidų draudimas;
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 200 EUR.
 • Pasaulinio dvasinės muzikos festivalio atidarymo koncerto bilietas 30 eur.
Susirinkus tik 8 asmenų grupei, būtų taikoma 150 eur priemoka.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Daugiau komforto
2018 Spalio 1 - 14 d.
Pietų Afrikos Respublika lengvai
PLAČIAU 2099 Eur
+ aviabilietas
Su kelionės vadovu
2019 Balandžio 24 - Gegužės 6 d.
Pažintinė kelionė į Maroką su poilsiu
PLAČIAU 1210 EUR
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.