Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Violeta

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 698 16526

UŽSISAKYTI

 • Vienos kelionės metu pamatysite ir tradiciškai populiariausias Šiaurės Indijos vietas ir žaliuosius Pietus.
 • Kelionės metu ne tik aplankysite istorinius paminklus, bet ir iš arti stebėsite tikrą gyvenimą – aplankysite skalbyklą, duonos kepyklą, valstiečių laukus, dalyvausite kasdienėje palaiminimo ceremonijoje – pudžoje ir dar daugelyje neturistinių vietų.
 • Plauksite tradiciniu namu–laivu tyliaisiais Keralos kanalais.
 • Poilsis jaukiame viešbutyje gamtos apsuptyje ant jūros kranto ir galimybė pasilepinti ajurvediniais masažais.

Anksti ryte atskrendate į Delio oro uostą. Jus sutiks Travel Planet kelionių vadovas ir palydės į viešbutį. Po pusryčių trauksite į visuomenės naudojamą viešą skalbyklą, kurioje galėsite pasižiūrėti, kokie buitiniai darbai yra atliekami alėjoje. Susipažinę su vietinių gyventojų darbais ir kasdienybe, pravažiuosite Indijos vartus, kurie asocijuojasi su Paryžiaus triumfo arka, bet yra skirti žuvusiems Indijos kariams atminti, kurie kovojo I Pasauliniame kare. Taip pat daugelis jų pavardžių yra įrašyti ant vartų sienų. Turėsite puikią progą pasivažinėti rikšomis, tradicinėmis triratėmis transporto priemonėmis, po senąjį Delį. Važinėjimo metu pravažiuosite įvairias parduotuvėles, kuriose pilna daržovių, vaisių bei vietinių gatvės užkandžių, kuriais garsėja Delis. Stabtelėsite prieskonių turguje, jame išvysite įspūdingas suverstų prieskonių krūvas. Aplankysime vieną didžiausių mečečių Indijoje Jama Masjid. Aplankę senąjį Delį, važiuosime atgal į viešbutuką pailsėti. Viešbutis įsikūręs garsiajame Chittaranjan parke, dar žinoma kaip mažoji Kalkuta. Tai bengalų salelė Delyje. Taigi, nenuostabu, kad ir vietinis delio gyventojas nesupras, ką žmonės šneka ir kas užrašyta ant skelbimų lentų, kadangi visi čia aplinkui kalba bengališkai. Prieš grįždami į viešbutį užsuksite į vietinį turgelį, kur vietiniai apsipirkinėja savo buičiai. Bengalai pamišę dėl žuvies ir per dieną suvalgo bent vieną jos gabaliuką. Taigi, ir mes išsirinksime žuvį, kurią mums bengališkai pagamins viešbučio darbuotojai. Pailsėję, kol žuvis troškinsis, apsilankysime Deivės Kali šventykloje, stebėsime užburiantį vakarinį ritualą. Vakarą vainikuos skani indiška žuvies vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

Papusryčiavę paliekame Delį ir vykstame į Džaipūrą. Po pietų apsilankome Jantar Mantar observatorijoje, kur susipažinsite su prietaisais, skirtais matuoti dangaus kūnus, kurie buvo sukurti XIX amžiuje. Taip pat pamatysite ir rekordinį, paminėtą Gineso rekordų knygoje, saulės laikrodį. Daugiau susipažinsite ir su maharadžų gyvenimu – apsilankysite miesto rūmuose, kur ir dabar dalyje gyvena maharadžų šeima. Ginklų ir rūbų kolekcijos, bei tradicinis miniatiūrų piešimas su iš voverės uodegos ilgiausio plauko pagamintu teptuku – tai tik dalis rūmų lobių. Navynė viešbutyje.

Anksti ryte vykstame į Puškarą. Pakeliui sustojame papusryčiauti. Puškaras žymus savo kupranugarių muge, į kurią iš visos Indijos ir užsienio susirenka milijonai žmonių ir tūkstančiai išpuoštų kupranugarių. Ir mes papulsime tiesiai į mugės šurmulį. Galėsite stebėti vietinių organizuojamas varžybas – gražiausio kupranugario rinkimas, kupranugarių šokio konkursas, o gal pasiseks pamatyti ir gražiausių ūsų rinkimus. Jei išdrįsite, galėsite sudalyvauti ir varžybose su vietiniais šokinėdami ant vienos kojos ar žaisdami vietinį žaidima Kabadi. Matysite ne tik kupranugarius, bet ir įvarių rūšių arklius: kupranugarių mugėje paplito tradicija pardavinėti ne tik kupranugarius, bet ir arklius. Deja, pastarųjų skaičius kasmet didėja, o kupranugarių – vis mažėja. Ar nereikės po kiek laiko mugės pervadinti arklių muge? Po pietų lankomės svarbiausioje ir vienintelėje, esančioje Indijoje – pasaulio kūrėjo Brahmos šventykloje. Laisvas laikas. Pasivaikščiosime po Puškaro turgelį. Vakare išvykimas į Džaipūrą. Nakvyne viešbutyje.

Po pusryčių vykstame į Agrą. Turo metu aplankysime dangiškąjį Amber fortą (nepainiokite su gintaru), į jį kilsite ant dramblių. Kelionė drambliu gali nebūti labai romantiška dėl arbatpinigių prašančių ir dramblius grubiai raginančių važnyčiotojų, tačiau tai galbūt vienintelė galimybė pajusti maharadžų transporto ypatumus. Po to užsuksime ir į Beždžionių šventyklą – Galtaji, kuri įsikūrusi tarp stačių uolų, o joje pagrindiniai šeimininkai – beždžionės. Ši vieta turi ypatingą energetiką. Čia beveik nesutiksite turistų ir galėsite pabendrauti su vietinėmis moterimis, ateinančiomis čia ne tik paaukoti, bet ir nusiprausti. Po pietų užsuksime į Abhanerio kaimelį. Šis kaimelis slepia archeologinį stebuklą – laiptuotą šulinį. Vakare pasiekiame Agrą, nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių vykstame į ekskursiją, kur savo akimis iš arti išvysite garsųjį Tadž Mahalą. Imperatorius Shah Jahan prie Jamunos upės pastatė vieną labiausiai pasaulyje žinomų tobulos architektūros paminklų meilei. Komplekso statyba, prie kurios prisidėjo 20 000 amatininkų, truko 20 metų. Baltas marmuras ir kiti brangieji akmenys buvo vežami iš įvairių pasaulio šalių. Aplankysime reikšmingą architektūros istorijai  XVI a. statinių kompleksą – Agros fortą, turintį dvejus – Delio ir Lahorės – vartus. Čia galima aptikti istoriškai įdomią induizmo ir islamo sintezę. Galima pastebėti, kad keletoje musulmoniškų dekoracijų vietoje tradicinės kaligrafijos įkomponuoti drakonų, paukščių, dramblių atvaizdai. Aplankysime Itmad-ud-Daulah mauzoliejų, kurį savo tėvo garbei pastatė Nur Džahana – mylimiausia Džahangiro žmona. Ji – įtakingiausia moteris Mughalu dinastijos istorijoje. Ši vietovė dar vadinama “brangenybių dėžute” dėl neįtikėtinos savo struktūros ir pasakiškų sodų. Vakare traukiniu vykstame į Varanasį. Nakvynė traukinyje.

Anksti ryte atvykstame į Varanasį. Poilsis. Po pietų ekskursija į Sarnatą (Sarnath) – vietą, kur Buda pasakė savo pirmąjį pamokslą. Tai tinkamas laikas pasigilinti į budizmo filosofiją ar tiesiog pasėdėti greta budistų vienuolių. Vakare stebėsite magišką Aarti ceremoniją, skirtą pasveikinti šventąją upę Gangą. Ši upė kasdieniame Indijos gyvenime užima didžiulę svarbą: upės vanduo drėkina milžiniškus žemės plotus, derlingos pakrantės tinkamos plėtoti žemės ūkiui, žvejyba čia taip pat galima užsiimti. Upei garbinti  skirtą vakarinę ceremoniją tinkamiausia stebėti iš valtelių, nes taip matysite braminų (šventikų) veidus. Šį ritualą įdomu stebėti ir krante, nes tada iš arti jausite ritualinių dūmų kvapą ir matysite ypatingą rankų plastiką. Nakvynė viešbutyje.

Iš pat ryto važiuosime pasitikti saulės. Sėsime į valtelę stebėti rytinio Varanasio, klausytis monotoniško skalbimo melodijos ir gido istorijų, žiūrėti kaip induistai anksti ryte ateina i Gangą šventam apsiprausimui. Senamiesčio gatvelėmis grįšime iki autobuso ir važiuosime pusryčių. Pavalgę pusryčius važiuosime i oro uostą, skrydis į Kočiną. Nakvynė viešbutyje.

Anksti ryte stebėsime pietų Indijos žvejų darbą: žvejai grįžta iš jūros ir parduoda šviežią laimikį aktyviame turguje. Aplankysime žydų kvartalą ir vieną seniausių sinagogų. Apsilankome ir jaukiame Kočino turguje, kuriame turėsime progą išbandyti savo derybinius įgūdžius bei įsigyti šviežių prieskonių, arbatos. Vėliau vyksime į Alapėjaus uostą. Kelionė po Keralą nebūtų pilna be pasiplaukiojimo upių kanalais tradiciniu laivu–namu. Kanalų čia yra daugiau kaip 900 kilometrų – kai kurie platūs, išsiliejantys į vieną didžiausių Indijos ežerų, kiti visai siauri – į tokius galėsite patekti tik su nedidele valtele. Laive mus maitins skaniu maistu, čia pat sugauta žuvimi, o mums beliks stebėti kaip teka gyvenimas pakrantėje – krantus remia vešlios palmės, žaliuoja ryžių laukai, žaidžia vaikai, plaukia agitacinė valtis su rėksmingais Komunistų partijos šūkiais (taip, komunistai Keraloje yra oficialiai valdžioje ir demokratiškai išrinkti). Temstant švartuosimės prie kranto ir klausysimės praplaukiančių žvejų dainų. Tobula akimirka. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive–name.

Po pusryčių trumpas plaukimas atgal į uostą. Apie 9 valandą išlipsime iš laivo ir vyksime į Kovalamą – žalią pakrantės ruožą, apsuptą anakardžių riešutų plantacijų. Praktiškai visa 550 km Keralos pakrantė turi smėlio paplūdimius atskirtus uolų ir kokosų giraičių. Čia tikras idealus tropinis paplūdimys, tradicinis žvejų kaimelis su šviežia žuvimi, vaisiais ir toddy (kokosų alumi). Laikas poilsiui. Nakvynė 3*** viešbutyje.

Pietų Indija pasižymi vasarišku klimatu visus metus, vidutinė oro temperatūra +32 oC, visuomet maloniai šilta ir šviečia saulė, lietus lyja vasaros mėnesiais, bet ir tuomet oras alsuoja karščiu. Laisvas laikas poilsiui prie Arabijos jūros, masažams ar papildomoms ekskursijoms. Čia laikas sustoja. Nakvynės viešbutyje.

Po pusryčių važiuosime į Trivandrumą. Skrydis į Delį, kur dar spėsime užsukti į Dilli Haat turgų paskutinėms lauktuvėms. Paskutinis vakaras Indijoje. Nakvynė viešbutyje.

Pervežimas į oro uostą ir skrydis į Vilnių su persėdimu Helsinkyje.

Į kelionės kainą

 • Apgyvendinimas dviviečiuose kambariuose su pusryčiais 3 – 4* viešbučiuose;
 • Kelionių vadovės paslaugos;
 • 2 vietiniai skrydžiai: Varanasis – Kočinas (per Delį arba Mumbajų) ir Trivandrumas – Delis (365 Eur/asm). Vietinių skrydžių kainos gali kilti ir bus patikslintos rezervuojant kelionę, todėl kviečiame ją kuo greičiau patvirtinti!;
 • Angliškai arba rusiškai kalbančių gidų paslaugos;
 • Visi pervežimai numatyti programoje autobusu su oro kondicionieriumi;
 • Naktinio traukinio bilietas Agra – Varanasis;
 • Važiavimas rikša Chandni Chowk Delio turguje;
 • Sutikimo vakarienė Delio viešbutyje;
 • Pilnas maitinimas (pietūs, vakarienė, pusryčiai) plaukiant tradiciniu Keralos laivu;
 • Jojimas drambliais Džaipure (į Amber fortą);
 • Valstybiniai mokesčiai.
 • Pietūs ir vakarienės nenurodytos prie "Įskaičiuota";
 • Įėjimas į visus numatytus objektus (~45 Eur/asm.);
 • Medicinos išlaidų draudimas;
 • Viza 80 Eur;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams (~45 Eur/asm.);
 • Mokestis už fotografavimą lankytinose vietose;
 • Aviabilietas Vilnius – Delis – Vilnius per Helsinkį (nuo 565 Eur).

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Su kelionės vadovu iš Lietuvos
2017 Spalio 24 - Lapkričio 11 d.
Pažintinė kelionė į Pietų Korėją ir Japoniją
PLAČIAU 3980 Eur
+ aviabilietas
Kelionė su lietuviu kelionių vadovu
2017 Spalio 16 - 30 d.
Pažintinė kelionė į Kiniją. Šiaurė ir pietūs
PLAČIAU 1750 Eur
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.