Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 686 08919

UŽSISAKYTI
2019 Sausio 3 - 19 d.
Puikiai įvertinta keliautojų
2640 Eur + aviabilietas

 • Švęsime etiopietiškas Kalėdas;
 • Pažinsime žmonijos ištakas;
 • Pamatysime Nilo krioklius;
 • Ieškosime didžiausių Afrikos krokodilų;
 • Stebėsime paslaptingą genčių gyvenimą;
 • Žavėsimės meistriškai išskobtomis Lalibelos bažnyčiomis;
 • Dalyvausime kavos ceremonijoje;
 • Stebėsime babuinus Simieno kalnuose;
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį;
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Skrydis Vilnius – Adis Abeba. Atvykę vakare keliaujame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

Antrąją kelionės dieną susipažįstame su Etiopijos sostine – aplankome šv. Trejybės katedrą, Nacionalinį muziejų, kur "gyvena" Lusė viena iš pirmųjų žmonių žemėje. Užkilsime į Entoto kalną, kur aplankysime kuklius imperatoriaus rūmus ir pažvelgsime į Adis Abebą iš viršaus. Dar spėsime užsukti į didžiausią rytų Afrikoje turgų po atviru dangumi. Nakvynė viešbutyje.

Ryte skrydis į žymiausią šios kelionės vietovę – Lalibelą, kuri iki XII amžiaus vadinosi Roha. Čia XII a. imperatoriui Lalibelai vadovaujant smiltainio uolose buvo iškalta daugybė didžiulių  įspūdingų bažnyčių, laikomų vienu iš pasaulio stebuklų. Įsikūrę viešbutyje po trumpo poilsio vyksime lankyti pirmosios pačios nuostabiausios – kryžiaus formos šventojo Jurgio bažnyčios, iškirstos raudoname smiltainio bloke. Manoma, kad ji simbolizuoja Nojaus arką. Vėliau aplankysime kitą uolose iškirstų ir UNESCO saugomų bažnyčių grupę. Reikia nepamiršti, kad lankant bažnyčias teks nusiauti savo apavą bei apsirengti kuklesniais drabužiais. Nakvynė viešbutyje.

Keliaujantieji sausio mėnesį ryte turės galimybę stebėti šv. Kalėdų šventimą aplink Lalibelos bažnyčias. Į ritmą linguojanti ir giedanti iš visos šalies atvykusių kunigų eilė užveda aplinkui susirinkusius tikinčiuosius. Po pietų aplankysime antrąją penkių Lalibelos bažnyčių grupę ir būsime pakviesti į tradicinius namus ragauti kavos. Nakvynė viešbutyje.

Ryte skrisime į dar vieną karališką Etiopijos miestą, garsų savo imperatorių pilimis - kadaise vadintomis Afrikos Kamelotu (legendinio karaliaus Artūro pilimi). Taip pat aplankysime Fasiledes baseiną, kur sausio 19 dieną vyksta didžiausia šalyje Epifanijos (Kristaus krikštijimo) šventė. Ypatingos tapybos bažnyčia - šv. Trejybės šviesa su nuo lubų žvelgiančiais angelais patiks visiems, besidomintiems menu. Vakarą galėsite užbaigti vietiniame bare, kur tikrai pamėgsite vietinius šokius. Nakvynė viešbutyje.

Diena skirta gamtai. Po pusryčių – vyksime pasigėrėti į UNESCO paveldą įtrauktais Semieno kalnais. Endeminiai paukščiai, į medžius išaugusios jonažolės, puikūs peizažai ir įdomūs raudonkrūtiniai babuinai – gelatos. Pasivaikščiojimo tempas neišvargins, pietausime apžvalgos aikštelėje. Nakvynei grįšime į viešbutį Gondere. 

Šiandien keliausime į Bahir Darą - miestą, įsikūrusį ant Tana ežero kranto. Atvykę užsiregistruosime viešbutyje ir leisimės į kelionę laivu po Tana ežero saleles. Ežere suskaičiuojamos net 37 didesnės ar mažesnės salelės ir 20 vienuolynų įkurtų jose. Dėl jų izoliacijos nuo aplinkinio pasaulio į vienuolynus buvo suvežta didelė dalis meno kūrinių išsaugojimui. Vienuolynai puošti tradicine etiopietiška tapyba religine tematika. Keletą tokių vienuolynų  aplankysime ir mes. Po pasiplaukiojimo ežere grįšime į viešbutį poilsiui. Nakvynė viešbutyje, Bahir Dare.

Ryte skrydis į Adis Abebą. Adis Abeboje sėsime į džipus ir vyksime į Etiopijos pietus. Pakeliui pamatysime kraterių ežerus, Abiata nacionaliniame parke stebėsime paukščius ir kitus gyvūnus. Nakvynė viešbutyje Avasoje.

 

 

Papusryčiavę užsuksime į rytinį žuvų turgų ir pradėsime į ilgą kelionę Nečisaro nacionalinio parko link. Taip, jau antra diena ilgų pervažiavimų - bet tai puiki proga pamatyti tikrą šalies gyvenimą. Sustosime prie spalvotai išdažytų kaimelių, pirksime mangus pakeliui ir kilsime į Dorze kaimą, kur iš netikrų bananų kepsime duoną. Nakvynė viešbutyje.

Ryte kylame tyrinėti Nečisaro nacionalinio parko gyvūnų. „Baltoji žolė“ taip išvertus iš amharų kalbos skamba parko pavadinimas. Balzganas žolės kilimas dengia didžiąją parko dalį. Tiesa, anksti ryte, nutvieksta kylančios saulės trumpą akimirką ji raibuliuoja auksu, bet virpanti dienos kaitra tarsi alchemikas auksą paverčia sidabru. Keliaudami po parką bandome atspėti, kokios gi spalvos yra zebrai, o kokios – jų juostos. Grįždami iš parko laiveliais sustojame prie bene didžiausių visoje Afrikoje krokodilų, jie čia yra 5 – 6 metrų ilgio. Jų mėgstama vieta vadinama krokodilų turgumi. Nakvynei grįžtame į viešbutį.

Ryte išvažiuojame į Džinką. Keliui vingiuojant raudona žeme akys mėgaujasi įspūdingais vaizdais. Akims veriasi apvalios, tarsi kažin kur nesustojamai riedančios tamsiai raudonos kalvos, kur ne kur pasitaikantys miškeliai ar javų laukeliai bei juos dirbantys nepaprastai gražūs žmonės. Pakeliui sustojame spalvingame Keyfaer miestelio turguje. Čia pirmąkart artimiau susipažįstame su spalvingomis Benna, Tsemay, Arbore ir Hamarių gentimis. Sustoję nuošalesniame Kako miestelyje sutinkame Benna ir Ari genčių žmones, išorinio pasaulio įtakotus palyginti nedaug. Įveiksime 260 km, sustodami turguose važiuosime 7-8 val. Atvykę į Džinką nakvojame viešbutyje.

Papusryčiavę pajudame į Mago Nacionalinį parką aplankyti garsiausios visame Omo upės slėnyje - Mursių genties. Tai viena nuožmiausių ir karingiausių genčių regione. Jų nemėgsta ir prisibijo bemaž visi Omo slėnio gyventojai, tačiau turistams, tvarkingai susimokantiems už fotografavimą, mursiai negrasina. Didžiausią įspūdį palieka genties moterys puošiančios savo kūną randais ir apatinėn lūpon įvertomis įvairiausio skersmens lėkštelėmis. Jos mielai pozuoja ir demonstruoja neįtikėtinas kūno puošmenas ir keisčiausias, neįsivaizduojamas šukuosenas. Prisipliauškinę į valias klajojame Mago nacionalinio parko platybėse, o vakare grįžtame į Džinką nakvynei. Įveiksime 160 km, visa išvyka truks 6-7 val.

Keliaujame tolyn į Turmi, pakeliui sustodami spalvingame Dimekos kaimelio turguje. Šiame didžiausiame hamarių genties kaime įvairiais kasdienėje buityje naudojamais rakandais ir papuošalais prekiauja Hamariai, Ari, Bena, Tsemai ir Dasaneč gentys. Popiet atvyksime į Hamarių kaimą – Turmi. Hamariai taip pat puošia kūną randais. Daugiausiai randų turinti moteris laikoma gražiausia, todėl dažnam keliautojui tenka stebėti stulbinančias apeigas, kai hamarių moterys prašosi būti savo vyrų plakamos. Tiek genties moterys, tiek vyrai labai daug dėmesio skiria savo išvaizdai, valandų valandas sugaišdami įmantriausioms šukuosenoms kurti. Vakare turėsime progą paprašyti gido susitarti su vietiniu jaunimu, kad šie pašoktų vakarinį „Evangadi“ šokį. Šokėjams, kaip ir fotografuojamiems vietiniams reikės atsilyginti. Įveiksime 120 km, pakeliui sustodami važiuosime 6-7 val. Nakvynė viešbutyje.

Dar viena dienos išvyka link Omorate kaimo. Persikėlę per Omo upę, aplankysime Omo Geleab gentį. Po pietų užsuksime pas spalvingąją ir vieną mažiausių vietinių genčių - Karo gentį. 

Paliekame Omo slėnį ir aplankę mažučio Veyto kaimelio turgų, kuriame prekiauja Erbore ir Konso genčių žmonės atsisveikiname su Omo slėnio gentimis. Erbore genties atstovai išsiskiria linksmais baltais taškais puošiamais vaikais. Konso garsėja kaip vieni nagingiausių Etiopijos žemdirbių. Savo laukus įkurdindami aplinkinių kalnų šlaituose, jie jau 6000 metų plėtoja terasinę žemdirbystę. Šie Konso terasiniai laukai įtraukti į pasaulinio UNESCO paveldo sąrašą. Važiuosime per kaimelius, stebėsime kasdienį gyvenimą. Įveiksime 285 km, sustodami turguose važiuosime 7-8 val. Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių džipais pajudame atgal į Etiopijos sostinę. Keliausime visą dieną, pakeliui sustodami pasigrožėti Rėvų slėnio ežerais. Įveiksime 505 km, sustodami miesteliuose važiuosime 9 – 10 val. Vakare pervažiuojame į oro uostą ir skrydis namo.

Į kelionės kainą

 • pervežimai džipais ir autobusu;
 • 3 vietiniai skrydžiai
 • nakvynės 3* viešbučiuose ir lodžijose;
 • pusryčiai ir pietūs;
 • ekskursijos ir objektų bilietai pagal programą;
 • anglakalbiai vietiniai gidai;
 • lietuvės kelionių vadovės Ievos Rūtės paslaugos;
 • kelionės draudimas.
 • tarptautinis skrydis - 670 eur;
 • viza 60 eur (daroma ambasadoje siunčiant pasą);
 • papildomos pramogos;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą;
 • gėrimai pietų metu;
 • maitinimas nenumatytas programoje;
 • arbatpinigiai apie 80 eur;
 • priemoka už vienvietį kambarį – 360 eur
 • Kelionės programa ir lankomi objektai gali būti sukeisti vietomis, kai kurių objektų ar genčių gali nepavykti pamatyti dėl nenumatytų aplinkybių.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Puikiai įvertinta kelionė
2019 Sausio 29 - Vasario 10 d.
Pažintinė kelionė į Tanzaniją ir poilsis Zanzibare
PLAČIAU 3250 Eur
+ aviabilietas
Daugiau komforto
2018 Spalio 1 - 14 d.
Pietų Afrikos Respublika lengvai
PLAČIAU 2099 Eur
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.