Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Audronė

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 686 35653

UŽSISAKYTI
2018 Kovo 15 - 28 d.
Liko 1 vieta!
1390 EUR + aviabilietas
2018 Lapkričio 22 - Gruodžio 5 d.
Su kelionės vadovu
1400 Eur + aviabilietas

 • Vienos kelionės metu pamatysite ir tradiciškai populiariausias šiaurės Indijos vietas ir žaliuosius pietus;
 • Kelionės metu ne tik aplankysite istorinius paminklus, bet ir iš arti stebėsite tikrą gyvenimą – aplankysite skalbyklą, duonos kepyklą, valstiečių laukus, dalyvausite kasdienėje palaiminimo ceremonijoje – pudžoje ir dar daugelyje neturistinių vietų;
 • Plauksite tradiciniu namu–laivu tyliaisiais Keralos kanalais;
 • Poilsis jaukiame viešbutyje gamtos apsuptyje ant jūros kranto ir galimybė pasilepinti ajurvediniais masažais;
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį;
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Anksti ryte atskrendame į Delio oro uostą ir važiuojame į viešbutį pailsėti bei gerai pasiruošti pilnai įspūdžių dienai šalies sostinėje. Nors dar gana anksti, tačiau po pusryčių pasirūpiname ir sočia vakariene – užsukame į vietinį bengališką turgų išsirinkti skaniausios žuvies. Pakeliui į Senąjį Delį pravažiuojame pro Indijos vartus, kurie primena Triumfo arką, bei Prezidento rūmus – juk esame sostinėje, todėl būtina pamatyti, iš kur tokia milžiniška ir skirtingas kultūras vienijanti šalis yra valdoma. Be to, šie ištaigingi pastatai ir Senojo Delio, kurį netrukus išvysime, atmosfera, sukurs neišdylantį iš atminties kontrastą. Įžanga – sustojimas skalbėjų gatvelėje, kur šios senove dvelkiančios profesijos atstovams netrūksta darbo ir šiandien. Sustojame prie didžiausios Indijoje mečetės – Jama Masjid („Penktadienio mečetės“). Mečetėje daugybė žmonių ir nuolatos skamba maldos. Kaip ir būdinga Indijai, maldos namai puikiai dera su šalimais esančia turgaviete – Chandni Chowk. Tai spalvų, garsų ir kvapų labirintas, kurį įveikti mums padės triratės transporto priemonės – rikšos. Čia gatvelėse prekiaujama papuošalais, sariais, senovinėmis monetomis ir net atskira gatvė, kurioje parduodami įmantriai dekoruoti vestuviniai atvirukai, tačiau mes sustosime prieskonių gatvelėje. Kodėl? Tai geriausia vieta atskleisti savo derybinius sugebėjimus. Po pilnų emocijų derybų ir pasivažinėjimo rikšomis, atgausime jėgas išbandydami kitą vietinių puikiai įvaldytą meną – arbatos gėrimą. Pasidalinsime dienos įspūdžiais su prekeiviais daržovių turguje ir išvysime, kaip kepama vietinė "duona". Artėjant vakarui, vyksime į apeigas Kali Bari šventykloje. Čia stebins šventikų maldos nuožmiajai deivei Kali ir nakties dangų kartu su sutemomis užgožiantys smilkalų dūmai. Grįžus į viešbutį, stebėsime kaip ruošiama bengališka žuvis ir vakarieniausime. Nakvynė viešbutyje.

Papusryčiavę, vyksime į Džaipūrą (Jaipur) – rožinį miestą. Kelionė iki Džaipūro trunka 5–6 valandas, pakeliui sustosime papietauti. Pakeliui užsuksime į „Beždžionių šventyklą“ – Galtaji, kuri įsikūrusi tarp stačių uolų, o joje pagrindiniai šeimininkai – beždžionės. Ši vieta turi ypatingą energetiką. Čia beveik nesutiksite turistų ir galėsite pabendrauti su vietinėmis moterimis, ateinančiomis čia ne tik paaukoti, bet ir nusiprausti.

Aštuoniolikto amžiaus pradžioje Maharadža Savai Džai Singh II (Maharaja Jai Singh II), gintarinio Ambero (Amer) miesto valdovas, nusprendė įkurti naują savo karalystės sostinę – taip iškilo karališkas ir didingas Džaipūro miestas, vadinamas rausvuoju Radžastano (Rajasthan) provincijos perlu. Vakare pasivaikščioję po suvenyrų turgų, važiuosime pasigrožėti naktiniu Amber fortu (į vidų neisim, tą paliksime dieninei ekskursijai), – magiškai šviečiančiu tamsoje. Vakaro pabaigai rekomenduosime jums karališką vakarienę (neįskaičiuota) didingame Džaipūro istoriją menančiame forte – pasijusit tikrais maharadžomis! Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių viešbutyje pradėsite pažintį su Džaipūru. Sustosite prie Džaipūro miesto simbolio – Hawa Mahal – Vėjų rūmų. Ant dramblių kilsite į dangiškąjį Amber fortą. Kelionė drambliu gali nebūti labai romantiška dėl arbatpinigių prašančių ir dramblius grubiai raginančių važnyčiotojų, tačiau tai galbūt vienintelė galimybė pajusti maharadžų transporto ypatumus. Daugiau susipažinsite ir su maharadžų gyvenimu – apsilankysite Miesto rūmuose, kur saugomos milžiniškos ginklų, karališkų rūbų ir kitų brangenybių kolekcijos. Jantar Mantar observatorijoje sužinosite apie dangaus matavimus. Nakvynė viešbutyje Džaipūre.

Šiandien judėsime jau link Agros. Pakeliui sustosime Abhanerio kaimelyje, kuris slepia archeologinį stebuklą – laiptuotą šulinį. Pažintį su Agra pradėsime nuo XVI a. statinių komplekso – Agros forto. O tęsime, aplankydami Tadž Mahalą – vieną labiausiai pasaulyje žinomų tobulos architektūros paminklų meilei, kurį pastatė imperatorius Šah Džahanas. Komplekso statyba, prie kurios prisidėjo 20 000 amatininkų, truko net 20 metų. Baltas marmuras ir kiti brangieji akmenys statinio puošybai buvo vežami iš įvairių pasaulio šalių.

Iš Agros atvyksime į Džansio traukinių stotį ir važiuosime į Orčą. Tai nedidelis miestelis Indijos mastais, tačiau anksčiau jis buvo Bundelų imperijos sostinė, todėl gyvenvietė kupina architektūros paminklų. Orčoje aplankysime Ram Raja šventyklą. Nustebins rūmus primenanti šios šventyklos architektūra. Joje dievas Rama garbinamas kaip pridera tikram valdovui: kiekvieną dieną jį pasveikina šventyklos sargyba. Tęsime pasivaikščiojimą ir užsuksime į dievui Višnui skirtą Chaturbuj šventyklą. Ji išsiskiria aukštais skliautais ir mena VI a. Po to apžiūrėsime senovinėmis freskomis papuoštą gerovės ir turtų deivės Lakšmės šventyklą. Kaip gi nepamačius, kur gyveno garsieji Orčos valdovai? Aplankysime Jahangir rūmus, kuriuose gausu paslaptingų laiptuotų praėjimų ir islamiškosios architektūros klestėjimo Indijoje laikus menančių ornamentų. Vakarop vyksime pasigrožėti ramybe dvelkiančiais kenotafais. Šioje magiškoje vietoje, visai šalia Betvos upės galėsime mėgautis nuostabaus saulėlydžio vaizdu, kuris primins ir buvusią Bundelų imperijos galybę. Iki vėlyvo vakarinio traukinio į Varanasį galėsite išbandyti piešimą ant kūno augaliniais dažais – mehndi. Tradiciškai, Indijoje henos piešiniais puošiasi ištekėti besiruošiančios merginos, tačiau ir vyrams nesvetimi kuklesni raštai. Manoma, jog meistriškai išmargintus delnus išvydę dievai palaimina būsimą santuoką ir atneša šeimai gerovę. Prieš traukinį visi galėsite dar pailsėti ir nusiprausti viešbutyje. Vėliau vyksime į traukinių stotį. Kelionė traukiniu turėtų būti privaloma kiekvienam, norinčiam pažinti tikrąją Indiją. Šalies geležinkeliai yra didžiausias Indijoje darbdavys, čia dirba vienas milijonas darbuotojų – nenuostabu, kad be konduktoriaus jus nuolat aplankys ir įvairiausio maisto bei gėrimų pardavėjai. Nakvynė traukinyje.

Atvykus į Varanasį, pervežimas į viešbutį ir trumpas poilsis. Varanasis turbūt emociškai pats stipriausias Indijos miestas. Tai kultūrinis ir religinis Indijos lopšys, įkurtas šventosios Gangos upės pakrantėje. Varanasis laikomas vienu seniausių vis dar gyvenamų pasaulio miestų. Vietinių gyventojų legendose minima, kad jį prieš 3 000 ar net 5 000 metų įkūrė pats Šiva – vienas iš trijų galingiausių induizmo dievų. Į Varanasį atkeliauja piligrimai iš viso pasaulio, o daugelis vakariečių čia tikisi rasti dvasinę ramybę. Pažintį su šventuoju miestu pradėsime pasivažinėjimu rikša ir sustojimu prie Vishwanath šventyklos, kuri dar vadinama „Auksine šventykla“. Jos stogą dengia 800 kg aukso, todėl šventykla akylai saugoma sargybinių. Pasivaikščiosime Varanasio senamiesčiu, gatvės čia itin siauros, todėl gali tekti duoti kelią ramiai vaikštinėjančioms karvėms. Norintys galės nusipirkti šilko. Senamiestyje būtina išbandyti „mėlynąjį lasį“ – iš pasukų, vaisių arba prieskonių gaminamą saldų gėrimą su daug kremo. Jį ragausime seniausioje lasio parduotuvėlėje mieste. Varanasio gatvelės pilnos gėlių, kurios bus aukojamos vakaro apeigų metu, krautuvėlių. Magiškas Aarti apeigas, skirtas užmigdyti Gangos upei, stebėsime iš valtelės. Iš čia geriau matysime visus septynis brahminus (šventikus), kurių plastiški rankų judesiai, skanduojamos maldos ir aukojamų smilkalų dūmai sukurs ypatingą, tik Varanasiui būdingą, atmosferą.

Ši diena prasideda anksti – auštant plauksime valtele stebėdami prie Gangos krantų plūstančius žmones. Šią upę indai laiko šventa ir kiekvieną rytą pradeda aplankydami „motiną Gangą“. Jie tiki, kad Ganga yra visa ko pradžia ir pabaiga. Jos krantuose atlieka religinius ritualus, maudosi, skalbia rūbus. Pakeliui į viešbutį užsuksime į Durgos šventyklą. Joje labai mėgsta lankytis beždžionės, todėl šventykla tarp vietinių vadinama „Beždžionių šventykla“. Išsiregistruojame iš viešbučio ir važiuojame į Benaras Hindu universitetą, dar žinomą kaip Centrinis Hindu universitetas. Varanasis nuo seno garsėja ne tik kaip religinis, bet ir kaip mokslo centras. Šis universitetas – vienas didžiausių mokslo centrų Azijoje. Jame ypač stiprios sanskrito („Dievų kalbos“) studijos. Užsukame į Bharat Mata („Motinos Indijos“) šventyklą, kurioje, vietoje įprastų akiai dievų statulų, išvysime Indijos žemėlapį. Kur dar, jei ne Indijoje, galėtume pamatyti ką nors panašaus? Vakare vykstame į oro uostą skrydžiui į Delį. Atvykus ir įsikūrus viešbutyje, dar susipažinsime su sarių dėvėjimo tradicijomis. Numatytas sarių vakaras su vakariene.  Nakvynė viešbutyje.

Rytinis skrydis į Kočiną. Iš oro uosto vykstame į netoliese esantį Vaikom kaimelį. Čia tyrinėsime Pietų Indijos kaimiškąją buitį ir amatus: matysime kaip žiedžiama iš molio, spaudžiamas kokosų aliejus, pinami kokosų pluošto kilimėliai. Vietos gyventojai pavaišins tradiciniais pietumis – jiems įprastu kasdieniu maistu ant banano lapo. Jų nuomone, tik taip patiekiamas maistas atskleidžia tikrąjį savo skonį. Plaukiosime vietinių mėgstamomis valtimis, matysime derlingose žemėse augančius prieskonius (pipirus, kardamoną, muskatą). Vėliau, išvažiavę iš kaimelio, persėsime į greitaeigę valtį ir plauksime į viešbutį. Vakare, pageidaujantys turės galimybę pažvejoti kartu su vietiniais žvejais. Nakvynė ajurvediniame centre.

Keliamės anksti ryte, kad apsilankytume žuvies turguje, pasižiūrėti pavargusių, bet besidžiaugiančių naktinės žūklės laimikiu vietos žvejų. Jei rytas pasirodys per ankstyvas, galėsite ajurvediniame centre mėgautis šio centro siūlomomis procedūromis. Apie 11 val. išvykstame iš salos ir važiuojame į Alepėjaus uostą, iš kurio pradėsime pasiplaukiojimą upių kanalais tradiciniu laivu–namu. Kanalų čia yra daugiau kaip 900 kilometrų, kai kurie platūs, išsiliejantys į vieną didžiausių Indijos ežerų, kiti – visai siauri, į tokius galėsite patekti tik su nedidele valtele. Laive ragausime čia pat sugautos žuvies ir palepinsime savo gomurį, o Jums beliks tik ilsėtis ir stebėti kaip teka gyvenimas pakrantėje.

Tęsiame kelionę laivu. Po pusryčių plaukiame atgal į uostą ir apie 9 valandą išlipame iš laivo. Važiuojame į Mararikulam. Laikas poilsiui. Nakvynė Mararikulam, ajurvediniame viešbutyje šalia paplūdimio.

Laikas skirtas pramogoms, Jūsų poilsiui bei ajurvedinėms procedūroms. Turėsite galimybę pasikonsultuoti su gydytojais – ajurvedos specialistais, pasimėgauti procedūromis, pasidžiaugti šiltu vandenynu ir natūralia gamta. Nakvynės viešbutyje Mararikulam.

Ryte grįšime į Keralos sostinę. Tai antras pagal dydį Keralos miestas Kočinas nuo seno garsėjo kaip prekybos prieskoniais centras: jame Viduramžiais kirtosi graikų, romėnų, arabų ir kinų pirklių keliai. Kadangi net du šimtmečius (VI – VII a.) Kočiną valdė vandenų valdovais tituluojami portugalai, miesto kultūrinis veidas turi ne tik Pietų bei Šiaurės Indijos kultūros, bet ir europietiškų bruožų. Čia vyrauja malajalių dialektas, tačiau beveik visi miesto gyventojai moka anglų ir hindi kalbas. Pažintį pradėsime aplankydami portugališkus rūmus (Mattancherry Palace) ir Santa Cruz baziliką. Vėliau, apžiūrėsime kinų žvejų tinklus. Būtinai nuvyksime į vietinį turgų. Vakarop važiuosime į oro uostą skrydžiui į Delį. Nakvynė viešbutyje Delyje.

Pervežimas į oro uostą ir skrydis į Vilnių su persėdimu Helsinkyje.

Į kelionės kainą

 • Apgyvendinimas dviviečiuose kambariuose su pusryčiais 3 – 4* viešbučiuose;
 • Visi pervežimai numatyti programoje autobusu su oro kondicionieriumi;
 • Dieninio traukinio bilietas Agra – Džansi (Orča);
 • Naktinio traukinio bilietas Orča – Varanasis;
 • Važiavimas rikša Chandni Chowk turguje Delyje;
 • Važiavimas rikša Varanasyje;
 • Aarti stebėjimas iš laivelių;
 • Sutikimo vakarienė viešbutyje Delyje;
 • Pilnas maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienė) plaukiant tradiciniu laivu Keraloje;
 • Autentiški Keralos pietūs Vaikom kaime;
 • Plaukimas laivu Vaikom kaime;
 • Jojimas drambliais Džaipūre (į Amber fortą);
 • Sarių vakaras Delyje;
 • Vakarienė sarių demonstracijos metu;
 • Plaukimas laivu Varanasyje;
 • Valstybiniai mokesčiai;
 • Angliškai kalbančių gidų paslaugos šiaurinėje dalyje;
 • Lietuvio kelionių vadovo paslaugos šiaurinėje dalyje;
 • Rusakalbės kelionių gidės paslaugos pietinėje dalyje pažintinių ekskursijų metu;
 • Kompleksinis kelionės draudimas.
 • Aviabilietas Vilnius – Delis – Vilnius su persėdimu Helsinkyje (550 Eur);
 • 3 vietiniai skrydžiai: Varanasis – Delis, Delis – Kočinas, Kočinas – Delis. Vietinių 3 – jų skrydžių kainos šiuo metu – 340 eur, bet gali keistis ir bus patikslintos rezervuojant kelionę, todėl kviečiame ją kuo greičiau patvirtinti!;
 • Viza 80 Eur;
 • Pietūs ir vakarienės nenurodytos prie "Įskaičiuota";
 • Įėjimas į visus numatytus objektus (~47 Eur/asm.);
 • Mokestis už fotografavimą lankytinose vietose( viso ~ 15 eur);
 • Procedūros ajurvediniame centre Champu saloje (~40 – 100 eur priklausomai nuo procedūros);
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams (~2 – 3 Eur/asm/dienai);
 • Arbatpinigiai vairuotojams (~2 – 3 Eur/asm/dienai);
 • Arbatpinigiai už batų saugojimą (~1 – 2 Eur/asm/vienkartinis);
 • Arbatpinigiai už bagažo saugojimą (~1 – 2 Eur/asm/vienkartinis);
 • Arbatpinigiai bagažo nešikams(~1 Eur/asm/vienkartinis);
 • Asmeninės išlaidos.
 • Galimi nedideli maršruto pakitimai vietoje (lankomų objektų eilės tvarka ar pan.) atsižvelgiant į pasikeitusias klimato, politines ar kitas aplinkybes.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Kelionė su specialistu
2018 Spalio 13 - 23 d.
Pažintinė kelionė į Izraelį
PLAČIAU 1390 Eur
+ aviabilietas
Dar neatrasti kraštai
2018 Gegužės 5 - 18 d.
Pažintinė kelionė į Turkmėniją ir Uzbekiją
PLAČIAU 1990
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.