Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Tomas

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 686 24849

UŽSISAKYTI
2017 Spalio 16 - 30 d.
Kelionė su lietuviu kelionių vadovu
1750 Eur + aviabilietas

 • Pamatysite garsiausias Kinijos įžymybes: Tiananmenio aikštę Pekine, Didžiąją kinų sieną ar Molinę kariuomenę;
 • Atrasite klasikinių sodų grožį, lankydamiesi Sudžou; 
 • Gėrėsitės unikalia Kinijos gamta: Ui kalnais, arbatos plantacijomis; mėgausitės plaukimu plaustais Devynių vingių upe;
 • Kelionę baigsite Rytų Paryžiumi vadinamame Šanchajaus mieste.

Skrydi iš Vilniaus į Pekiną su persėdimu Helsinkyje.

Ryte atvykstame į Pekiną (Beijing). Važiuojame į viešbutį. Ekskursiją pradėsime nuo didžiausios pasaulyje – Tiananmen aikštės. Ši milžiniška aikštė, kurioje telpa apie 1 mln. žmonių, ypač išgarsėjo po 1989 m. birželio 4 d., kai čia buvo sušaudyta studentų demonstracija. Vėliau pasuksime į Uždraustąjį miestą. Tai – Ming ir Cing (Qing) dinastijų laikotarpio imperatoriaus rūmai, pastatyti 1407-1420 m. Jų statyboje dirbo milijonas žmonių. Iki 1924 m., kada imperatorius buvo nuverstas, čia gyveno ir valdė 14 Ming ir 10 Cing dinastijų imperatorių. 1987 m. Uždraustasis miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Po pietų aplankysime Dangaus šventyklą – XV a. išskirtinį kulto pastatų kompleksą, pastatytą tarp sodų ir kompleksą supančių istorinių pušų. 1998 m. Dangaus šventykla įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Vakare, visi norintys, keliausime mėgautis naktinio maisto turgaus siūlomais egzotiniais patiekalais. Nakvynė viešbutyje.

Ryte išvykstame apžiūrėti vieno žinomiausių pasaulio stebuklų – Didžiosios kinų sienos. 220 m. pr. Kr., valdant imperatoriui Cin Ši Huang, kuris pirmasis suvienijo Kiniją, atskirų provincijų gynybiniai įtvirtinimai buvo pradėti jungti į vieningą ištisinę sieną, saugančią nuo iš šiaurės puolančių hunų genčių. Sienos statyba tęsėsi iki Ming dinastijos laikotarpio (1368-1644 m.). Kinų siena yra didžiausia pasaulyje militaristinė struktūra. 6700 km ilgio, vingiuojanti per 5 provincijas, Didžioji kinų siena iš viršaus atrodo kaip gigantiškas drakonas 1987 m. Didžioji kinų siena įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Po pietų grįšime į Pekiną. Grįždami pro autobuso langą, apžiūrėsime Olimpinį kompleksą ir užsuksime į seniausią Pekino vaistinę, kur susipažinsime su tradicinės kinų medicinos paslaptimis. Vakare norintys už papildomą mokestį galės apsilankyti akrobatų pasirodyme. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien aplankysime architektūros šedevru laikomus Imperatoriaus Vasaros rūmus. Ramiai, neskubėdami pasivaikščiosime milžiniška rūmų parko teritorija, grožėsimės išskirtinių kalnų ir ežerų kraštovaizdžiu, sukurtu kinų architektų imperatoriaus poreikiams tenkinti. Šie rūmai įtraukti į pasaulinio UNESCO paveldo sąrašą. Vėliau apžiūrėsime Pekino senamiestį, kuriame įsikūrę menininkai ir antikvaro parduotuvėlės. Pavakarieniavę naktiniu traukiniu išvažiuojame į Pingyao. Nakvynė miegamajame traukinyje kupė.

Šiandien pasivaikščiosite po šį unikaliu senamiesčiu garsėjantį miestelį. Gyvenimas čia, rodos, sustojęs vietoje. Bemaž 2000 metų skaičiuojantis miestelis išlaikė didžiąją dalį savo senosios architektūros tik dėl to, kad visuomet buvo be galo skurdus, todėl nei plėšikų, nei raudonųjų karių nedomino. Šiandien čia lankosi vis daugiau turistų, tačiau dauguma jų - patys kinai, o vakariečių keliautojai čia dažniausiai lankosi savarankiškai, todėl miestelis išsaugojo savo kinišką veidą. Ekskursija vykdoma su lietuviu vadovu, miestelyje nėra angliškai kalbančių gidų. Nakvynė viešbutyje.

 

Ryte papusryčiavę atsisveikiname su Pingyao ir greituoju traukiniu vykstame į vieną svarbiausių senosios Kinijos miestų – Sianą. Atvykę keliaujame į vieną didžiausių Kinijoje – Šansi istorijos muziejų, kurio ekspozicija leidžia nuosekliai susipažinti su viena seniausių Kinijos sostinių ir ankstyvąja Kinijos imperijos istorija. Vėliau pasivaikščiosime klaidžiomis musulmonų kvartalo gatvelėmis, nuklotomis įvairiausių suvenyrų prekystaliais. Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių autobusu važiuosime apžiūrėti molinės kariuomenės – ko gero, didžiausio XX a. archeologinio radinio. Ši kariuomenė, kurią sudarė apie 7000 ar net daugiau žmogaus dydžio molinių karių ir žirgų figūrų su visa kovine amunicija, turėjo po mirties saugoti netoliese palaidotą imperatorių Cin Ši Huan. Molinė kariuomenė yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pakeliui aplankysime dirbtuves, kuriose pamatysime kaip ši kariuomenė buvo gaminama. Papietavę grįšime į Sianą ir vakariniu traukiniu išvyksime į Sudžou. Nakvynė traukinyje (keturviečiame kupė).


Atvykę į Sudžou keliaujame tyrinėti klasikinių sodų, garsėjančių savo ypatinga konstrukcija ir grožiu. Čia gimė kinų sodų menas, davęs pradžią ir Japonijos sodams. Tvenkiniai, kalvelės, įdomių formų akmenys, terasos, medžiai ir gėlės – pagrindiniai sodo elementai. Klasikiniai Sudžou sodai įtraukti į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Užeisime į Liūto giraitę, kur klaidžiosime akmeniniais labirintais, juose mėgo slapstytis ir pats imperatorius. Grožėsimės Tinklų meistro sodu – mažiausiu, tačiau vienu gražiausių Sudžou sodu. Gyvenamoji erdvė čia persipina su sodu, kuris, rodos, įžengia tiesiai į kambarį. Šilko muziejuje sužinome šilko gamybos paslaptis. Nakvojame viešbutyje.

Ryte išvažiuojame į Hangdžou – senąją imperatorių sostinę, įsikūrusią ant Sihu (Xihu) ežero kranto. Pakeliui aplankysime Rytų Venecija vadinamą Tongli kaimelį ant vandens. Atvykę į Hangdžou – grožimės Leifeng kalno olomis, kuriose slypi nuostabūs raižiniai, lankome Lingyin šventyklą – vieną žymiausių Kinijos budistinių šventyklų, pastatytą IV-Va. Nakvynė viešbutyje Hangdžou.

Ryte grožėsimės kinų šiuolaikinių parkų grožiu ir Sihu ežero pakrantėmis. Vėliau keliaujame į Valstybinį Kinų arbatos kultūros muziejų, kuriame susipažinsime su tūkstantmete Kinijos arbatos kultūra. Apžiūrėsime vienos garsiausių kiniškų žalių arbatų Longjing (Drakono šulinio) plantacijas. išvažiuojame greituoju traukiniu į Ui (Wuyi) kalnus. Atvykę pervažiuojame į viešbutį ir turime laiko patyrinėti Wuyi kalnų miestelio suvenyrų parduotuvėles, paragauti vietinių arbatos prekeivių siūlomos Ui arbatos. Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių mūsų laukia nuotykis: plauksime bambukiniais plaustais Devynių vingių upe. Nesudėtingas plaukimas leidžia mėgautis nuostabiais gamtos ir kalnų vaizdais. Vėliau aplankysime Ui rūmus, Song dinastijos laikus imituojančią gatvę, gyvas jos parduotuvėles. Čia galima įsigyti garsiosios Ui gyvačių degtinės, kalnuose renkamų vaistingųjų augalų. Vėliau aplankome Džusi (Zhu Xi) – vieno garsiausių Kinijos filosofo, Naujojo Konfucionizmo kūrėjo, sodą. Keliaujame nuostabiaisiais Ui kalnais. Aplankysime Debesų ir Miglų lizdą, Arbatos olą, lipsime į Dangumi plaukiančią viršūnę, pasislėpusio atsiskyrėlio viršūnę. Nakvojame viešbutyje.

Šiandien pravažiuosime Dangaus širdies didįjį Budą ir apsilankysime brangiausios pasaulio arbatos – Didžiojo raudonojo chalato parke. Čia matysime, kaip auginama arbata, galėsime nusipirkti čia pat užaugintos ir nuskintos arbatos iš vietinių augintojų. Matysime brangiausios pasaulyje arbatos krūmus. 20 gramų nuo šių krūmų nuskintos ir paruoštos arbatos lapelių prieš keletą metų buvo parduota už 20 000 JAV dolerių. Nesudėtingais tarp uolų vingiuojančiais keliukais, pakeliui aplankydami Dangaus vežėčių pinučius ir Erelio snapo uolą, pasiekiame Vandens uždangos olą, kurioje nuo politinių nesutarimų krečiamos visuomenės atsiskyręs, gyveno garsusis filosofas Džusi. Nakvynė viešbutyje.

Papusryčiavę važiuosime apžiūrėti Nefritinio drakono krioklio. Grįždami aplankysime tradicinį kaimelį, kuris kadaise klestėjo ir kaupė turtus iš prekybos arbata. Šiandien buvusią šlovę teprimena dar išlikę, bet jau griūvantys tradiciniai kiniški pastatai. Aplinkui miestelį verda kaimo gyvenimas – auginami ryžiai, laksto vaikai. Sugrįžę į Ui miestelį papietausime ir keliausime į traukinių stotį, iš kur greituoju traukiniu išvyksime į Šanchajų. Atvykę keliaujame į viešbutį, esantį netoli Šanchajaus senamiesčiu vadinamo Yuyuan sodo komplekso. Sutemus pasineriame į šviesų ir spalvų nutviekstą Huangpu upės pakrantės gyvenimą. Norintys (už papildomą mokestį) galės pasiplaukioti laivu Huangpu upe, grožėdamiesi naktine moderniojo Šanchajaus panorama. Nakvynė viešbutyje.

Ryte keliaujame pasigrožėti senovės kinų meno šedevrais, sukauptais Šanchajaus meno muziejuje. Vėliau aplankome Šanchajaus dangoraižių rajoną ir pakylame į Rytų perlu vadinamą televizijos bokštą – ne aukščiausią, tačiau išskirtinių potyrių galintį suteikti, naujojo Šanchajaus architektūros statinį. Prekybiniuose Šanchajaus rajonuose turėsime progą išleisti paskutinius kiniškus juanius dovanoms sau ar artimiesiems. Nakvojame viešbutyje.

Ryte išvykstame į oro uostą skrydžiui namo.

Į kelionės kainą

 • Kiniškai kalbančios kelionių vadovės iš Lietuvos, kinų kultūros specialistės paslaugos;
 • Vietinių anglakalbių gidų paslaugos;
 • Nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais;
 • 1 pietūs; 
 • Pervežimai ir ekskursijos pagal programą; 
 • Įėjimo mokesčiai į mokamus objektus, įtrauktus į programą;
 • Malonūs siurprizai :).
 • Tarptautinis skrydis Vilnius-Pekinas, Šanchajus-Vilnius: 535 Eur
 • Maitinimas pietų ir vakarienių metu (~300 USD);
 • Kinijos viza (80 EUR);
 • Priemoka už vienvietį kambarį (400 EUR).
 • Galimi nedideli maršruto pakitimai (lankomų objektų eilės tvarka ar pan.), įtakoti pasikeitusios situacijos vietoje;
 • Grupės dydis – ne daugiau 12 keliautojų, minimalus keliautojų skaičius – 8.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Liko 1 vieta
2017 Lapkričio 2 - 16 d.
Birma ir Mrauk U
PLAČIAU 2074 eur
+ aviabilietas
Su kelionės vadovu!
2017 Lapkričio 18 - 29 d.
Pažintinė kelionė su poilsiu į Šri Lanką
PLAČIAU 998 Eur
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.