Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Violeta

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 698 16526

UŽSISAKYTI
2018 Rugsėjo 20 - Spalio 2 d.
Liko 6 vietos!
1210 EUR + aviabilietas
2018 Spalio 5 - 17 d.
Vietų nėra!
1210 EUR + aviabilietas
2018 Spalio 23 - Lapkričio 4 d.
Vietų nėra!
1210 EUR + aviabilietas
2019 Balandžio 1 - 13 d.
Su kelionės vadovu
1210 EUR + aviabilietas
2019 Balandžio 24 - Gegužės 6 d.
Su kelionės vadovu
1210 EUR + aviabilietas

 • Išskirtinis mėlynasis miestas Šefšauenas – tikras fotografų lobis;
 • Platus ir įvairus pažintinis maršrutas, kurio metu pamatysite 5 iš 9 UNESCO pasaulio paveldo objektų Maroke;
 • Išbandysite džipus ir kupranugarius Sacharos dykumoje, o naktį praleisite tradicinėse palapinėse – haimose; 
 • Pažinsite vietinį gyvenimą – lankysitės šeimoje, turinčioje itin glaudžius ryšius su Lietuva; 
 • 3 dienas ilsėsitės "šarmingame" žvejų miestelyje – Esaveiroje;
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį;
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Skrydis iš Vilniaus į Kasablanką su persėdimu Frankfurte. Po vidurnakčio atvykstame į Kasablankos oro uostą, pervežimas į viešbutį poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

Maroke yra tik kelios mečetės, į kurias leidžiama įeiti ne musulmonams. Ant Atlanto vandenyno kranto pastatyta Hassano II-ojo mečetė yra viena iš tokių, ir ją lankysime iš karto po pusryčių. Tai vienas gražiausių religinių pastatų pasaulyje, dydžiu nusileidžiantis tik Charamo mečetei Mekoje, tačiau galintis puikuotis rekordinio aukščio minaretu (210 metrų). Aplankę mečetę,
keliausime link Maroko sostinės Rabato. UNESCO atstovai, 2012-aisiais įtraukę šį miestą į pasaulio paveldo sąrašą, vadina jį puikiu arabiškos–musulmoniškos praeities ir vakarietiško modernizmo deriniu. Ar jie buvo teisūs, galėsime įsitikinti po trumpos ekskursijos. Vakare pasieksime Šefšaueno miestuką, kur nakvosime autentiškame riade. ​(P).

Šefšauenas – tai baltos ir mėlynos spalvų miestelis su daug puikių nebrangių viešbutukų, labai draugiškais vietiniais gyventojais ir mažo miestelio dvasia. Čia pasijusite lyg tarp vandenyno ir dangaus: žydri, mėlyni namai, suoliukai, gėlių vazonėliai – viskas aplinkui mėlynos spalvos. Toks mėlynumas miestui suteikia nepakartojamą ir užburiančią atmosferą. Vaikštinėjant jo gatvelėmis smagu stebėti žaidžiančius vaikus, skalbinius upėse plaunančias moteris, futbolą žaidžiančius vaikėzus, užkopti į Rifo kalnus ir žiūrėti, kaip leidžiasi ar kyla saulė. 
Vienas lankomiausių objektų šiame mieste – aštuonkampis minaretas – senovinė tvirtovė su 11 dantytų bokštelių. Ši tvirtovė pastatyta dar XV a., o viename iš bokštelių įsikūręs etnografinis muziejus sudomins net ir nemėgstančius muziejų. Šefšaueno miestas garsėja įspūdingais audiniais ir kilimais, ant kurių puikuojasi originalūs ir puošnūs ornamentai bei piešiniai. Iš čia nė vienas keliautojas neišvyksta neparagavęs tradicinio sūrio bei nepaskanavęs ožkos pieno.
Pavakary išvažiuosime į Feso miestą, mūsų lauks maždaug 4 val. kelio. Atvykus į Fesą, įsikursime viename iš jaukių miesto riadų. (P).

Šiandien mūsų laukia įspūdžių pilna diena – juk esame kultūrinėje ir religinėje Maroko sostinėje! Fesas – viduramžių miestas, o jo medina (senamiestis) yra viena didžiausių islamiškame pasaulyje. Pasijusite kaip įsėdę į laiko mašiną ir grįžę į laikus, kai asilai ir mulai buvo vienintelė transporto priemonė! Tiesa, išgirdę šūksnius "Balak! Balak!", būkite atsargūs – tai perspėjimas, kad atvažiuoja malkų, grūdų ir kitokio gėrio prikrautas vežimas ir reikia pasitraukti į gatvelės šoną. Narpliodami daugiau nei 9000 gatvelių labirintą su mus lydinčiu gidu, lankysime kultūrines Feso vietas: Bou Inania medresą (koledžą), XIV amžiaus vandens laikrodį, seniausią pasaulyje universitetą al-Qarawiyyin, amatininkų kvartalus, žymiąsias odų raugyklas, kur kvapas – nemokamas, o visa kita – perkama. Vakare patirsime, kas yra marokietiškas svetingumas – vakarieniausime marokiečių namuose ir skanausime "nerestoraninį" maistą. O nakvosime tame pačiame riade, juk tai taip patogu, ar ne? (P, V).

Papusryčiavę, keliausime link Saharos dykumos. Mūsų lauks gan ilga (apie 8 val.), tačiau vaizdinius Maroko turtus puikiai iliustruojanti diena. Pravažiuosime kurortinį Ifrane miestuką, vadinamą „Maroko Šveicarija“, kedrų miškus, kur išvysime beždžiones magotus, grožėsimės nuostabiais viduriniojo Atlaso kalnų vaizdais, pravažiuosime Ziz palmių slėnį, kur stabtelėsime pasigrožėti palmių oazėmis. Būtent čia išgaunamas didžiausias šalyje datulių derlius. Pasieksime Erfoud miestą, vadinamą vartais į dykumą, ir jau vyksime link nuostabiųjų Erg Chebbi kopų. Atvykę pavakarieniausime ir ilsėsimės, apsigyvenę dykumos viešbutyje. (P, V).

 

 

Ši diena pretenduoja tapti kelionės “vinimi” – juk ne taip dažnai pasitaiko proga keliauti po Sacharos dykumą. Papusryčiavę, sėsime į džipus ir pradėsime pažintį su regionu, kuriame yra ir nepakartojamos Erg Chebbi kopos – jų aukštis gali siekti net 150 metrų! Susipažinsime su dykumos klajoklių gyvenimo būdu, taip pat lankysime „juodąjį“ Khamlia kaimą su Gnawa muzikantais. 
Pamatysime ir kitokią Sacharos dykumos pusę, lankydamiesi vietose, kur randama fosilijų, kur stūkso juodos, vulkaninės kilmės uolos. Jei gamta su mumis draugaus, kopų apsuptyje rasime ir pilną vandens Merzouga ežerą, į kurį dykumos klajokliai atveda pagirdyti savo gyvulių kaimenes. Jei vandens nebus... na, po pietų mūsų vis vien lauks daug nuotykių!
Papietavę dykumos viešbutyje ir pailsėję, pavakary kiekvienas išsirinksime savo "dykumos laivą" (labiausiai patikusį kupranugarį) ir, lydimi dykumų klajoklių, išjosime stebėti besileidžiančios saulės dažomų Sacharos dykumos vaizdų. Pasigėrėję saulėlydžiu, apsistosime dykumos palapinėse (haimose), kur spindint nesuskaičiuojamoms Sacharos nakties žvaigždėms, mūsų lauks vakarienė, vietinių klajoklių būgnų muzika ir šokiai. (P, Pi, V).

Šįryt kopsime į kopas, kur pasitiksime saulėtekį. Pasidarę puikių nuotraukų ir papusryčiavę, rytinę kelionę tęsime ant kupranugarių (labiausiai pavargusių lauks visureigiai), stebėdami saulės ir šešėlių žaismą bei įmantrias dykumų formas. Grįšime į dykumos viešbutuką nusiprausti, ir iškart tęsime kelionę nuostabiais kalnų keliais pro Dades upės slėnį link Uarzazato – Maroko kino sostinės. Nakvynė Uarzazate. (P, V).

 

Po pusryčių aplankysime Taourirt kasbą, Uarzazato kino muziejų. 
Tęsime kelionę link vienos gražiausių ir geriausiai išsilaikiusių Maroko kasbų – Ait Ben Haddou, objektas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia buvo filmuoti tokie garsūs filmai kaip „Gladiatorius“, „Arabijos Lorensas“, „Mumija“, „Paskutinis Kristaus gundymas“. Toliau keliausime link Marakešo kalnų keliais, sustojant prie įspūdingos Tiz n Tichka perėjos kalnuose. Sakoma, kad šioje perėjoje yra 340 posūkių, tačiau realybėje jų yra tik du – kairys ir dešinys, nors jie kartojasi beprotiškai daug kartų. Šis nepaprastas prancūzų inžinerijos šedevras, pakelsiantis mus į 2260 metrų aukštį, kažkada pakeitė senovinį kupranugarių vilkstinės kelią ir taip palengvino sudėtingą jų kelionę iš Timbuktu į Marakešą, kai buvo gabenamas auksas, prieskoniai ir vergai. 
Atvykus į Marakešą, vakare mūsų lauks pasivaikščiojimas po unikaliąją Džema El Fna aikštę, kur pamatysime originaliausius šou žemėje: čia mus pasitiks būgnų bei muzikos garsai, kobrų kerėtojai, istorijų pasakotojai, šokėjai, senosios medicinos gydytojai, chna puošėjos, gatvės maisto prekeiviai. Visa aikštė kiekvieną vakarą virsta didžiausiu restoranu žemėje. Čia tikras gurmanų rojus, kur galima paskanauti įvairiausių ir netikėčiausių Maroko virtuvės patiekalų, atsigerti nepaprastai gardžių apelsinų sulčių ir pasimėgauti egzotiškais skoniais. Nakvynė viešbutyje Marakeše. (P, V).

Pirmą dienos dalį praleisime Marakeše, kurį per paskutinius du dešimtmečius europiečiai ypač pamėgo. Daugelis čia įsigijo namus atostogoms, tarp jų yra ir Prancūzijos prezidentas N.Sarkozy, ir dizaineris Yves Saint Lauren'as. Pradėsime nuo ekskursijos po nuostabų Mažorelio sodą, kuris šiuo metu tebepriklauso Yves Saint Lauren'o šeimai. Po to apžiūrėsime Kutubijos mečetę, Bahia rūmus, ir kitas žymias Marakešo vietas, įskaitant tą pačią Jama El Fna aikštę, kuri dienos šviesioje nė iš tolo neprimins vakarykščio vaizdo. 
Poilsinei kelionės daliai pasirinkome vieną ramiausių Maroke paplūdimio miestelių – Esaveirą. Pakeliui į ją trumpam sustosime argano kooperatyve pažiūrėti kaip gaminamas vienas vertingiausių pasaulyje argano aliejus, dar vadinamas ''baltuoju Maroko auksu". Nakvosime viešbutyje Esaveiroje. (P).

Esaveiroje mus pasitiks paplūdimys, ramus uostas ir draugiški vietiniai. Šis mažas, meniškas, baltos ir mėlynos spalvų miestas su virš galvos skraidančiais kirais buvo įkurtas portugalų XV a. ir vadintas Mogadoro vardu. Šeštajame dešimtmetyje miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė, o jame kažkada buvo apsistojęs ir legendinis Džimis Hendriksas. Šiandien tai kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjų dėmesį, jų dar vadinamas „Afrikos vėjo miestu“. Nors čia yra begalė veiklos pasirinkimui (jodinėjimas žirgais vandenyno pakrante, banglentės ir jėgos aitvarai, Gnawa muzikos koncertas, žvejyba). Esaveiroje tiesiog gera ilsėtis – fotogeniškas paplūdimys pasitiks ir pasyvesnio poilsio mėgėjus. Jaukią miestelio atmosferą sukuria įvairūs restoranėliai, gausybė meno galerijų, o vietiniame žvejų turguje galėsime nusipirkti ir paragauti šviežių jūros gėrybių. 
Poilsio metu dienos įspūdžius galėsime nuplauti tradicinėje marokietiškoje pirtyje – hammame (už papildomą mokestį). Dvi nakvynės viešbutyje Esaveiroje. (P).

Šiandien visą dieną vis dar ilsėsimės Esaveiroje, pirksime paskutines lauktuves namiškiams ir klausysimės vandenyno ošimo. 
Vakare Marokui sakysime ''Iki". Pervežimas į Kasablankos oro uostą, iš kurio po vidurnakčio išskrisime namo. Vidurdienį jau leisimės Vilniaus oro uoste. (P).

Į kelionės kainą

 • Nakvynės 3 – 4* viešbučiuose ir tradiciniuose riaduose (marokietiško stiliaus namuose) su pusryčiais;
 • 1 nakvynė dykumos palapinėse (haimose);
 • visi pervežimai pagal programą;
 • ekskursijos ir bilietai į visus lankomus objektus; 
 • 1 pietūs ir 5 vakarienės (viena iš jų – marokiečių šeimoje);
 • lietuvio kelionių vadovo ir vietinių gidų paslaugos;
 • kelionės draudimas.
 • Tarptautiniai aviabilietai –  nuo 350 EUR;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Papildomos pramogos;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (2 – 5 EUR nuo keliaujančio asmens per dieną);
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 200 EUR.
Programoje nurodytas maitinimas: P – pusryčiai, Pi – pietūs, V – vakarienė.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Puikiai įvertinta kelionė
2019 Sausio 29 - Vasario 10 d.
Pažintinė kelionė į Tanzaniją ir poilsis Zanzibare
PLAČIAU 3250 Eur
+ aviabilietas
Puikiai įvertinta keliautojų
2019 Sausio 3 - 19 d.
Kalėdinė kelionė į Etiopiją. Egzotiškos gentys
PLAČIAU 2640 Eur
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.