Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Audronė

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 686 35653

UŽSISAKYTI
2018 Vasario 3 - 16 d.
Gamtos mylėtojams
3000 Eur + aviabilietas

 • Daugiausiai gyvūnijos turintys Afrikos nacionaliniai parkai - pamatysite ne tik didįjį penketą, bet ir daugybę kitų gyvūnų.
 • Masajų kultūra ir galimybė susipažinti su šių klajoklių ir karių istorijomis.
 • Poilsis nuostabioje Zanzibaro saloje.

Skrisime į Tanzaniją, Kilimandžaro tarptautinį oro uostą su geriausiomis Europos avialinijomis - Turkish Airlines. Vėlai naktį iš oro uosto važiuosime į Arušą (45 km, 1 val.). Aruša, vietinių vadinama „A“ miestu, įsikūrusi Meru kalno – penktas pagal aukštį Afrikos kalnas – papėdėje. Būtent dėl aukštumų čia vyrauja malonus klimatas ir sodri, vešli žaluma. Nakvynė viešbutyje.

 

 

Arušos nacionalinis parkas yra garsus dėl antro pagal aukštį Tanzanijos kalno - Meru (aukščiausias, žinoma, yra Kilimandžaras, esantis tik už 60 kilometrų). Parkas nedidelis, čia žvėrių yra mažiau, nei kituose nacionaliniuose parkuose, bet puikiai tiks pradėti kelionę, adaptuotis prie afrikietiško gyvenimo stiliaus. Po pirmojo visos dienos safario, grįšime nakvynei į tą patį viešbutį Arušoje.

Trečią dieną po pusryčių išvykstame visos dienos safariui į Tarandžyro nacionalinį parką. Apsistosime jame 2 naktims lodžijoje ir ketvirtą kelionės dieną tęsiame safarį.

Įsikūręs šiek tiek toliau nuo pagrindinio safario maršruto Tarandžyro nacionalinis parkas yra mielas ir ramus šiaurinės Tanzanijos parkas, žymus dėl dramblių migracijos, paukščių ir gan autentiškos safario atmosferos. Didžioji šio regiono keliautojų dalis arba visiškai nelanko Tarandžyro parko, arba užsuka keletui valandų iš esmės nepamatydami Tarandžyro. Tarandžyras – šeštas pagal dydį Tanzanijos nacionalinis parkas. Pavadinimas kilęs nuo Tarandžyro upės, kuri teka šiuo parku ir yra vienintelis vandens šaltinis laukiniams gyvūnams sausuoju sezono metu. Būtent sausuoju sezono metu tūkstančiai gyvūnų migruoja iš Manjaros nacionalinio parko į Tarandžyrą. Įsikūręs į pietryčius nuo Manjaros ežero, 2850 kv.km ploto. Kraštovaizdis ir augmenija neįtikėtinai įvairi - kalvotas kraštovaizdis nusagstytas daugybe baobabų, tankių krūmynų ir padengtas aukšta žole.

Po pusryčių išvykstame į visos dienos safarį po Ngorongoro kraterį, vėlyvą popietę atvyksime į nakvynės vietą lodžiją.

Ngorongoro nėra nacionalinis parkas siaurąja prasme, Ngorongoras buvo įkurtas laukinės gamtos ir kitų gamtos turtų išsaugojimui. Jis taip pat saugo vietinių žmonių interesus ir skatina turizmą. Taigi, svečiai turi unikalią galimybę pamatyti masajų piemenis, kurių galvijai ganosi kartu su milžiniška įvairove čia gyvenančių laukinių gyvūnų.

Ngorongoras – užgesęs ugnikalnis rytinėje atšakoje, Tanzanijoje. Ngorongoro reiškia „didelė duobė“. Kitados jis buvo kūgio pavidalo ir beveik dvigubai aukštesnis negu dabar. Tačiau kai maždaug prieš 2,5 mln. metų galų gale išsieikvojo jo paskutinio išsiveržimo galia ir visas po jo kūgiu buvusios magmos židinys ištuštėjo, kūgio viršūnė susmego į tuštumą. Dabar iš jo likusi tik Apskritojo stalo kalva šiaurės vakarinėje kraterio dalyje. Ngorongoras yra šešta pagal dydį pasaulio kaldera – apie 18 km skersmens ir beveik taisyklingai apskrita. Be to, tai didžiausia kaldera su nepertraukiama ketera.

Ant kraterio dugno, užimančio 260 km², galima pamatyti vieną didžiausių Afrikoje gyvūnijos susibūrimų, maždaug – 30 000 gyvūnų. Iš tikro šis krateris – mažytis laukinio Rytų Afrikos gyvūnijos pasaulio pavyzdys. Tai viena geriausių pasaulyje gyvūnų stebėjimo vietų. Kraterio keteros atitvertiems nuo išorinio pasaulio, Ngorongoro gyvūnams nieko, ko reikia gyvenimui, nereikia ieškoti. Tik maža dalis gyvūnų iškeliauja iš kraterio senais, per jo keterą vedančiais takais. Jie susilieja su sausuoju sezonu lygumose migruojančiais gyvūnais, o vėliau sugrįžta. Šie migruojantys gyvūnai sudaro labai mažą procentą, bet jie susieja Ngorongoro gyvūniją su bendru genetiniu išorinio pasaulio fondu.

Po pusryčių išvyksime link Serengečio nacionalinio parko centrinėje Soroneroje (<span 13px;"="">160 km, važiavimo laikas 3 val.). Pakeliui aplankysime Magadžio ežerą – tai didelis, bet seklus šarminis ežeras pietvakariniame kampe. Dažniausiai čia stebima begalė flamingų ir begemotų. Trims naktims apsistosime lodžijoje.

Pirmąją dieną turėsite galimybę pakilti oro balionu virš Serengečio parko (už papildomą 499 USD mokestį). Na, o po pusryčių vyksime į centrinę parko dalį stebėti garsiosios antilopių gnu migracijos. Ši migracija vyksta kiaurus metus – keičiantis sezonams migracija vis persikelia į kitas parko vietas. Antrąją dieną vyksime į šiaurinę parko dalį. Milijonas antilopių gnu... kiekviena iš jų juda tuo pačiu senuoju ritmu, atlieka savo instinktyvią rolę neišvengiamame gyvenimo rate. Serengetis garsėja įvairių laukinių gyvūnų populiacija, ypač „didžiuoju penketu“, taip vadinamu dėl medžiotojų labiausiai vertinamų trofėjų.

Manoma, kad Serengetyje yra didžiausia liūtų koncentracija visoje Afrikoje, iš dalies dėl didelės maisto gausos. Afrikinis leopardas – šie plėšrūnai vienišiai dažniausiai matomi Seroneros regione, bet gyvena visame nacionaliniame parke. Be šių dviejų plėšrūnų į didįjį penketą taip pat įeina afrikinis dramblys, raganosis ir buivolas (Cape buffalo).

Ryte išvykstame į safarį po Manjaros ežero nacionalinį parką (110 km, važiavimo laikas 2 val.), po pietų safaris pėsčiomis, kultūrinis turas į Mto wa Mbu, pietūs – pikniko stiliumi, vakare atvažiuojame į nakvynės vietą lodžijoje.

Pasivaikščiojimas pėsčiomis dramblių brydėmis - kelionė prasidės 5 km į šiaurę nuo Mto wa Mbu saugomos teritorijos, kur iš tarpeklio krintantis Mivalenio (Miwaleni) krioklys sukūrė žalią oazę. Perėję keletą upokšnių (upeliukų) einame link Papiruso (Papyrus) ežero, kur Rangi etninės grupės žmonės renka žaliavas savo pinamiems kilimėliams ir krepšiams. Pakeliui matysime ryžių laukus, aplankysime Sandavių (Sandawe – vietinė etninė grupė, medžiotojai, kalba tonine kalba (spragsėdami)) šeimas, kurie vis dar gamina tradicinius lankus ir strėles medžioklei. 

Po pusryčių lodžijoje išvykstame atgal į Arušą. Atvykus pervežimas į Kilimandžaro tarptautinį oro uostą skrydžiui į Zanzibarą.

Šiek tiek nutolusį nuo Tanzanijos pakrantės Zanzibaro salyną sudaro daugiau nei 50 salų, dauguma jų turi ilgą istoriją ir turtingą kultūrų mišinį. Geriausiai žinoma (ir didžiausia) sala yra Zanzibaras, dar vadinama Ungudža (Unguja). Zanzibaras – pusiau autonominis Tanzanijos administracinis vienetas, jo centras –senamiestis vadinamas Stone Town (Akmeninis miestas). Viešbutį poilsiui galėsite pasirinkti pagal savo pageidavimą - nuo 3*** viešbučio mieste iki 4 ar 5***** poilsio vietų ant vandenyno kranto.

Zanzibaras įdomus ne tik poilsio galimybėmis, šiandien mūsų laukia specialus Prieskonių turas su išsamia informacija ne tik apie prieskonius, bet ir apie vietoje auginamas žoleles su išsamiu pasakojimu kaip jos tradiciškai naudojamos gydymo tikslais, kosmetikai ir maisto gamybai. Po turo pakviesime jus gausiems pietums mūsų gido namuose. Po pietų pervežimas į pasirinktą viešbutį. Pakeliui pravažiuosime Jozani mišku, kuriame gyvena retosios tik šioje vietovėje gyvenančios šunbeždžionės – Zanzibaro rudieji kolobai. Jei panorėsite, galėsite pasivaikščioti mediniais takeliais (prėjimais) po mangrovių ekosistemą. (Mangrovės – ekosistema, kurią sudaro medžiai ir krūmai, augantys tropinėse srityse, vandenynų, jūrų pakrantėse. Dauguma mangrovių augalų turi raizgytas orines ir pridėtines šaknis. Potvynių metu mangrovių sąžalynai būna užliejami. Mangrovės stabdo krantų eroziją, saugo nuo potvynių). Antroji diena skirta jūsų poilsiui. Skaisčiai žydras vanduo ir baltas smėlis laukia čia atvykstančių. Vienintelis trūkumas yra tas, kad visi viešbučiai turi „stiebtis“ ant koralinių uolų, kurios tęsiasi į šiaurę nuo kaimų, jei toks netoliese, pliažai nėra labai tvarkingi ir švarūs. Iš esmės tai nėra problema, ypač, jei norėtumėte išeiti iš viešbučio kartu su vietiniais kartu išgerti taurę ar dvi.

Pusryčiai viešbutyje, poilsis paplūdimyje, popiet pervežimas į Akmeninį miestą (Zanzibaro miestą), iš kur keltu plauksite į Dar es Salamą (didžiausias Tanzanijos miestas, ekonominis centras, buvusi Tanzanijos sostinė, pagrindinis Tanzanijos uostas). Atvykus pervežimas į viešbutį vakarienei. Apie vidurnaktį pervežimas į oro uostą skrydžiui namo. Lietuvą pasieksime keturioliktą kelionės dieną.

Į kelionės kainą

 • 9 nakvynės ir maitinimas prabangiose palapinių stovyklose/lodžijose, kaip nurodyta kelionės maršrute;
 • Poilsis Zanzibaro saloje pagal pasirinktą viešbučio kategoriją (įskaičiuoti pusryčiai ir vakarienės);
 • Pervežimai iš/į oro uostą kaip nurodyta kelionės maršrute;
 • Naujo modelio 4 ratais varomi safario automobiliai, kaip nurodyta kelionės maršrute;
 • 1 vietinis skrydis;
 • Kelto bilietas iš Zanzibaro į Dar Es Salamą;
 • Parkų ir valstybiniai mokesčiai;
 • Mineralinis vanduo, gaivieji gėrimai, arbata, kava safario metu;
 • Anglakalbio gido paslaugos safario metu;
 • Lietuvis kelionės vadovas, kuris vers iš anglų kalbos;
 • Apsilankymas pas masajus.
 • Tarptautinis skrydis (nuo 750 eur);
 • Asmeninės išlaidos;
 • Skrydis oro balionu (499 USD);
 • Priemoka už aukštesnės kategorijos viešbutį poilsio metu (nuo 100 eur);
 • Arbatpinigiai vairuotojui ir gidui, rekomenduojama suma 20 USD per dieną nuo žmogaus;
 • Draudimas;
 • Viza 50 USD, gaunama atvykus.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Vietų nėra
2017 Lapkričio 16 - Gruodžio 2 d.
Pažintinė kelionė į Etiopiją
PLAČIAU 2490 Eur
+ aviabilietas
Liko 2 vietos!
2017 Lapkričio 4 - 16 d.
Pažintinė kelionė į Maroką su poilsiu
PLAČIAU 1200 EUR
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.