Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Violeta

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 698 16526

UŽSISAKYTI
2018 Kovo 28 - Balandžio 11 d.
Su Avataro kalnais
1995 Eur + aviabilietas
2018 Gegužės 2 - 16 d.
Garantuotas išvykimas
1995 Eur + aviabilietas

 • Pamatysite pasaulinio garso Kinijos turizmo perlus: Tiananmenio aikštę Pekine, Didžiąją kinų sieną, Molinę kariuomenę;
 • Gėrėsitės unikalia Kinijos gamta: Avataro kalnais, ryžių terasomis, karstinėmis uolomis; 
 • Lankysite masinio turizmo nepaliestą Pingyao miestelį;
 • Kelionę baigsite Rytų Paryžiumi vadinamame Šanchajaus mieste.

Skrydis į Pekiną su persėdimu Helsinkyje. Antrosios dienos ryte atvykstame į Pekiną ir vykstame į viešbutį. Papusryčiavę ir atsipūtę po kelionės, pradėsime pažintį su miestu. Aplankysime didžiausią pasaulyje Tiananmen aikštę. Ši milžiniška aikštė, kurioje telpa apie 1 mln. žmonių, ypač išgarsėjo po 1989 m. birželio 4 d., kai čia buvo sušaudyta studentų demonstracija. Vėliau pasuksime į Uždraustąjį miestą. Tai – Ming ir Cing (Qing) dinastijų laikotarpio imperatoriaus rūmai, pastatyti 1407-1420 m. Jų statyboje dirbo milijonas žmonių. Iki 1924 m., kada imperatorius buvo nuverstas, čia gyveno ir valdė 14 Ming ir 10 Cing dinastijų imperatorių. 1987 m. Uždraustasis miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Po pietų aplankysime Dangaus šventyklą – XV a. išskirtinį kulto pastatų kompleksą, pastatytą tarp sodų ir kompleksą supančių istorinių pušų. 1998 m. Dangaus šventykla įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Vakare, visi norintys, keliausime mėgautis naktinio maisto turgaus siūlomais egzotiniais patiekalais. Nakvynė viešbutyje.

Ryte išvykstame apžiūrėti vieno žinomiausių pasaulio stebuklų – Didžiosios kinų sienos. 220 m. pr. Kr., valdant imperatoriui Cin Ši Huang, kuris pirmasis suvienijo Kiniją, atskirų provincijų gynybiniai įtvirtinimai buvo pradėti jungti į vieningą ištisinę sieną, saugančią nuo iš šiaurės puolančių hunų genčių. Sienos statyba tęsėsi iki Ming dinastijos laikotarpio (1368-1644 m.). Kinų siena yra didžiausia pasaulyje militaristinė struktūra. 6700 km ilgio, vingiuojanti per 5 provincijas, Didžioji kinų siena iš viršaus atrodo kaip gigantiškas drakonas 1987 m. Didžioji kinų siena įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Po pietų grįšime į Pekiną. Grįždami pro autobuso langą, apžiūrėsime Olimpinį kompleksą ir užsuksime į seniausią Pekino vaistinę, kur susipažinsime su tradicinės kinų medicinos paslaptimis. Vakare norintys už papildomą mokestį galės apsilankyti akrobatų pasirodyme. Nakvynė viešbutyje.

Anksti ryte traukiniu išvyksime į Pingyao, laikomą geriausiai išlikusiu, gynybine siena apjuostu miestu šalyje. Gyvenimas čia, rodos, sustojęs vietoje: beveik 2000 metų skaičiuojantis miestelis išlaikė didžiąją dalį savo senosios architektūros ir išliko autentiškas, tad čia mėgsta lankytis ir Kinijos turistai, tuo tarpu vakariečiai sutinkami daug rečiau.  

Atvykus ir įsiregistravus į senamiestyje esantį viešbutį, pradėsime ekskursiją su kelionės vadovu (miestelyje vis dar nėra angliškai kalbančių gidų). Pingyao senamiestį supančios gynybinės sienos statytos dar XIV a. Visos jos, išskyrus 2004m atstatytą pietinės sienos dalį, yra originalios, o tai yra unikalus dalykas Kinijoje; ne veltui UNESCO 1997 m paskelbė Pingyao senamiestį pasaulio paveldo objektu. Pasivaikščiosime šia gynybine siena, nuo kurios atsivers vaizdas į 72 gynybinius bokštus bei 6 miesto vartus, žyminčius 4 pasaulio puses (vakarų ir rytų pusėje yra po 2 vartus). Nusileidę nuo gynybinės sienos į senamiesčio šurmulį, aplankysime Konfucijaus ir Karaliaus Qingxu šventyklas, Rishengchang banką, senovinį vyriausybės pastatą bei Goshi bokštas. Taip pat galėsime susipažinti su senaisiais amatais, apsilankysime turguje. O saulei leidžiantis įlipsime į miesto bokštą pasigėrėti vakarėjančio miesto vaizdais. Nakvynė viešbutyje.

Ryte papusryčiavę atsisveikiname su Pingyao ir greituoju traukiniu vykstame į vieną svarbiausių senosios Kinijos miestų – Sianą. Atvykę keliaujame į vieną didžiausių Kinijoje – Šansi istorijos muziejų, kurio ekspozicija leidžia nuosekliai susipažinti su viena seniausių Kinijos sostinių ir ankstyvąja Kinijos imperijos istorija. Musulmonai Siane gyveno jau XIIa., tad turėsime progą susipažinti su jų paveldu. Pasivaikščiosime klaidžiomis musulmonų kvartalo gatvelėmis, nuklotomis įvairiausių suvenyrų prekystaliais, aplankysime kiniškos ir Islamiškos architektūros bruožų turinčią Didžiąją Siano mečetę - vieną didžiausių Kinijoje. Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių autobusu važiuosime apžiūrėti molinės kariuomenės – ko gero, didžiausio XX a. archeologinio radinio. Kariuomenė, kurią sudarė bent 7000 žmogaus dydžio molinių karių ir žirgų figūrų su visa kovine amunicija, turėjo po mirties saugoti netoliese palaidotą imperatorių Cin Ši Huan. Molinė kariuomenė, be abejo, yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Taip pat aplankysime dirbtuves, kur sužinosime, kaip gimė molinė kariuomenė. Po ekskursijos grįšime į Sianą; mūsų lauks vakarinis skrydis į Džangdziadzie miestelį, esantį visai šalia žymiųjų Avataro kalnų. Nakvynė viešbutyje. 

Mūsų laukia 2 dienų programa, ko gero, žinomiausioje gamtinėje Kinijos vietoje - Avataro kalnuose. Per jas netruks pažinčių su pasaulio rekordais: į kalnus kelsimės aukščiausiu pasaulyje ne pastate esančiu Bailongo liftu, pasivaikščiosime aukščiausiu ir ilgiausiu pasaulyje Didžiojo kanjono stiklo tiltu. Kalnais gėrėsimės nesudėtingų žygių metu ir nuo specialių apžvalgos aikštelių. O gėrėtis tikrai bus kuo: nacionaliniame parke yra daugiau nei 3000 įvairiausių formų smiltainio uolų, daugelis kurių - aukštesnės nei 200m, o kur dar tekančios sraunios upės, kriokliai, žaliuojantys miškai! Garsusis Holivudo režisierius Džeimsas Kameronas buvo pakerėtas šios vietos grožio ir didingumo: metas ir mums pamatyti tai savo akimis. 

Kelionei įpusėjus, šiandien bus proga leisti savo įspūdžiams susigulėti: mūsų lauks ilgiausias kelionėje pervažiavimas (viso apie 8 val.). Iš pradžių traukiniu pasieksime Čangša, kur galėsime papietauti, o tada sėdę į greitajį traukinį, vakarop pasieksime Guiliną - sekantį kelionės tikslą. Nakvynė viešbutyje Guiline. 

Po pusryčių vyksime į Longšeng tautinių mažumų regioną. Čia gyvena daugybės įvairių tautelių atstovai. Jao grupę sudaro daugiau nei 300 mažesnių tautelių. Iš Longšenge gyvenančių įspūdingiausi yra Raudonieji ir Juodieji Jao. Šie pavadinimai atspindi tradicinėje aprangoje dominuojančias spalvas. Aprangai skiriama itin daug dėmesio, kaip ir plaukams, kuriuos moterys čia augina itin ilgus ir pina į kasas. Be Jao tautelės čia gyvena ir Dongai, Džuangai, Miao tautelės. Jie augina ryžius, garsėja spalvingais rankų darbo audiniais ir įspūdingais batikos darbais. Longšengo vietovė taip pat garsėja įspūdingomis ryžių laukų terasomis. Ryžiai auginami terasomis todėl, kad lygios vietos laukui čia nerasite. Atvykę pasiimsime tai, ko reikia nakvynei, ir palikę didįjį bagažą saugojimui, keliausime aukštyn laiptais. Pakeliui galėsime grožėtis Longdzi arba „Drakono stuburu“ vadinamų ryžių terasų ir čia išsidėsčiusių namelių kraštovaizdžiu. Jas prieš 800 metų pradėjo įrenginėti čia gyvenusi Džuang tautelė. Ryžiai ir šiandien auginami taip pat, kaip ir prieš šimtus metų. Išsidėsčiusios stačiuose kalnų šlaituose, terasos palieka neišdildomą įspūdį. Nakvosime Ping An miestelio svečių namuose. 

Šiandien pervažiuosime į Jangšuo – vieną jaukiausių Kinijos vietų. Atvykę pasivaikščiosime pagrindine ir seniausia miestelio gatve - Sidzie (Xijie), kurios istorija siekia daugiau nei 1400 metų. "S"raidės forma vinguriuojanti Sidzie gatvė tęsiasi 517 metrų,  o abiejose jos pusėse gausu įvairiausių amatininkų dirbtuvėlių, parduotuvių, kavinių, Kung Fu akademijų. Pavargusiems nuo specifinės kinų virtuvės patiekalų, vietiniai restoranai ir barai pasiūlys platų vakarietiškų patiekalų ir gėrimų pasirinkimą. Vėliau bambukiniais plaustais plauksime Yulong upe ir gėrėsimės klasikiniais Kinijos gamtos peizažais: nuostabaus grožio karstinėmis uolomis, upės pakrantėse įsikūrusiais kaimeliais. Yra sakančių, kad Jangšuo karstinių uolų kraštovaizdis yra vienas gražiausių pasaulyje: ar tai teisybė, galėsite įsitikinti ir savo akimis. Dar vėliau galėsime susipažinti su garsiaisiais Pietų Kinijos jūros perlais, o vakare, jei leis oras, mūsų lauks įspūdingas Zhang Yi Mou režisuotas spektaklis ant vandens, kurio scenografijai panaudotas natūralus Guilino peizažas (papildomai – spektaklio bilietai kainuoja nuo 35 USD). Nakvynė viešbutyje.

Ryte pervažiuosime į Guiliną ir skrisime į Šanchajų - didžiausią Kinijos miestą, dažnai vadinamą "Rytų Paryžiumi". Atvykus ir įsiregistravus į viešbutį, dar liks laiko pasivaikščioti po Šanchajaus senamiestį. Nors kadaise šis rajonas buvo labai skurdus, tačiau dabar situacija ženkliai pasikeitusi: seni ir skurdūs pastatai nugriauti, jų vietoje pastatyti nauji, o istoriniu požiūriu vertingi pastatai – atrestauruoti. Norintys (už papildomą mokestį įsigiję bilietą) galės aplankyti jų centre įsikūrusį Yuyuan sodą, galintį lygintis su Sudžou klasikinių kinų sodų grožybėmis. Sutemus gėrėsimės šviesų ir spalvų nutviekstu Huangpu upės pakrantės gyvenimu. Nakvynė viešbutyje Šanchajuje.

Šiandien vykstame į Sudžou tyrinėti klasikinių sodų, garsėjančių savo ypatinga konstrukcija ir grožiu. Tai dar vienas UNESCO pasaulinio paveldo objektas Kinijoje. Būtent čia gimė kinų sodų menas, davęs pradžią ir Japonijos sodams. Tvenkiniai, kalvelės, įdomių formų akmenys, terasos, medžiai ir gėlės – pagrindiniai sodo elementai. Vienu gražiausių Sudžou sodų pavadintas Tinklų meistro vardu. Jis mažiausias mieste, tačiau ypatingas: gyvenamoji erdvė čia persipina su sodu, kuris, rodos, įžengia tiesiai į kambarį. Vėliau aplankkysime Sudžou muziejų, taip pat Šilko muziejų, kur sužinosime šilko gamybos paslaptis. Pakeliui į Šanchajų dar aplankysime Rytų Venecija vadinamą Tongli kaimelį ant vandens ir pasiplaukiosime didžiuoju kanalu. Nakvynė viešbutyje Šanchajuje. 

Ryte keliaujame pasigrožėti senovės kinų meno šedevrais, sukauptais Šanchajaus meno muziejuje. Vėliau aplankysime Šanchajaus dangoraižių rajoną ir pakylame į Rytų perlu vadinamą televizijos bokštą (angl. Oriental Pearl) – ne aukščiausią, tačiau išskirtinių potyrių galintį suteikti naujojo Šanchajaus architektūros pasididžiavimą. Pasigrožėję miesto panorama iš aukštai, prekybiniuose miesto kvartaluose galėsime išleisti paskutinius kiniškus juanius dovanoms sau ir artimiesiems. Nakvynė viešbutyje.

Ryte išvykstame į oro uostą skrydžiui namo.

Į kelionės kainą

 • Kelionių vadovo, kinų kultūros specialisto paslaugos;
 • Vietinių anglakalbių gidų paslaugos;
 • Apgyvendinimas vidutinės klasės viešbučiuose su pusryčiais;
 • Visi kelionei reikalingi vidiniai skrydžiai, traukinio bilietai, pervežimai privačiu transportu; 
 • Įėjimo mokesčiai į mokamus objektus, įtrauktus į programą.
 • Tarptautinis skrydis Vilnius-Pekinas, Šanchajus-Vilnius: 565 Eur
 • Pingyao miestelio turistinis mokestis (apie 21 EUR); 
 • Pietūs ir vakarienies; 
 • Arbatpinigiai gidams; 
 • Asmeninės išlaidos; 
 • Kinijos viza (80 EUR);
 • Priemoka už vienvietį kambarį (450 EUR).
 • Galimi nedideli maršruto pakitimai (lankomų objektų eilės tvarka ar pan.), įtakoti pasikeitusios situacijos vietoje;
 • Grupės dydis – ne daugiau 12 keliautojų, minimalus keliautojų skaičius – 8.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Su kelionės vadovu
2018 Vasario 2 - 14 d.
Pažintinė kelionė į Birmą (Mianmarą) – skaičiuojant Budas
PLAČIAU 1644 Eur
+ aviabilietas
Puikiai įvertinta keliautojų
2018 Sausio 18 - Vasario 1 d.
Birma ir Mrauk U
PLAČIAU 2074 Eur
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.