Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Violeta

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 698 16526

UŽSISAKYTI
2018 Rugsėjo 30 - Spalio 10 d.
Vietų nėra!
890 Eur + aviabilietas
2019 Gegužės 19 - 29 d.
Su grupe iš Lietuvos
876 Eur + aviabilietas

 • Aplankysime įdomiausius Gruzijos regionus – vyndarystės tradicijas saugančią Kachetiją ir didingų kalnų, ledynų ir archaiškų tradicijų kraštą – Svanetiją;
 • Stebėsimės prieš daugybę šimtmečių olose iškaltu Upliscichės miestu – tvirtove;
 • Grožėsimės aukščiausiomis Kaukazo kalnų viršūnėmis aukščiausiai Europoje apgyvendintame Ušguli kaimelyje;
 • Susipažinsime su vyndarystės menu, ragausime kelių rūšių gruzinišką vyną ir mokysimės gaminti tradicinius šalies patiekalus;
 • Smagiai vakarosime stebėdami uždegantį gruziniškos muzikos ir šokių pasirodymą bei klausydami nesibaigiančių "tamados" tostų;
 • Kelionės pabaigoje maudysimės ir saulę lydėsime prie Juodosios jūros, Batumio kurorte;
 • Nedidelės ir draugiškos grupės – iki 12 keliautojų, neprijungiame prie kitų grupių;
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Anksti ryte pradedame savo kelionę į kalnų, vienuolynų, vyno ir svetingų žmonių šalį – Gruziją. Skrydis iš Vilniaus į Kutaisį. Čia mus pasitinka vietinis gidas ir kartu keliaujame į Gruzijos sotinę – Tbilisį pakeliui aplankydami Upliscichę. Upliscichė - tai visas miestas – tvirtovė, iškaltas olose – gatvės, bažnyčios, rūmai, gyvenamieji pastatai. Miesto pavadinimas reiškią “dieviškoji tvirtovė”. Daugybė kadais čia iškaltų pagoniškų šventyklų buvo sukrikščionintos, o vietoj pagrindinės Saulės dievui skirtos šventyklos buvo pastatyta bažnyčia. Šalia miesto driekėsi prekiautojų tarp Bizantijos ir Azijos kelias, todėl vietovė buvo taip pat labai svarbus prekybos centras. Šiuo metu archeologinėje vietovėje išlikę apie 150 olų, tačiau manoma, jog viduramžiais čia buvo apie 700 olų, kuriose gyveno apie 20 tūkstančių žmonių. Atvykę į Tbilisį įsikuriame viešbutyje. Vakare mūsų laukia tradicinė gruziniška vakarienė, lydima uždegančių gruziniškų šokių ir muzikos pasirodymo. Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių keliaujame susipažinti su šarmingu Tbilisio miestu. Pirmiausia keliausime į istorinį Metekhi rajoną. Čia XI a. karalius Vahtang Gorgosali įkūrė savo rezidenciją – pastatė fortą ir bažnyčią. Kelis kartus sugriauta ir atstatyta, paversta ir kariuomenės barakais, ir net kalėjimu, nuo 1988 m. bažnyčia vėl atgavo savo grožį ir religinę reikšmę. Matekhi bažnyčia pastatyta ant klifo, nuo kurio atsiveria gražiausia Mtkvari upės ir senojo Tbilisio panorama. Po pažinties su miesto istorija, funikulieriumi pasikelsime dar aukščiau – iki Narikali tvirtovės, pastatytos ant  viršūnės, kad pamatytumėme  kvapą gniaužiančią viso miesto panoramą – puiki vieta Jūsų gražiausioms kelionės nuotraukoms.
Pažintį su miestu tęsime pasivaikščiodami po jaukias senamiesčio gatveles, grožėdamiesi unikalia architektūra, kurios skiriamasis bruožas – maži, jaukūs ir gausiai puošti bizantiškais raižiniais balkonėliai. Aplankysime sinagogą ir Sioni katedrą (VII a.), unikalias požemines sieros pirtis Abanotubani rajone. Pirtyse kadaise mielai lankėsi garsiausi šalies poetai, muzikantai, garbūs svečiai ir karaliai. Šiandien ir jūs turėsite galimybę išbandyti gruziniško SPA malonumus. Laisvas laikas pagal kiekvieno poreikius ir nakvynė viešbutyje.

Šiandien po pusryčių pradėsime savo kelionę į rytinį šalies regioną – Kachetiją. Kelis šimtmečius išbuvusi nepriklausoma, Kachetijos kunigaikštystė XII a. buvo įjungta į Gruzijos sudėtį. Šiuo metu istorinis Gruzijos regionas garsėja iš kartos į kartą perduodamomis vyndarystės tradicijomis, derlingu Alazanio upės slėniu, kalnų platybėmis ir mistiškais vienuolynais. Šiandien čia išlikęs Alaverdžio vienuolynas ir aukščiausia bažnyčia Gruzijoje (apie 50 m.). Čia įsikūrę vienuoliai ne tik atgaivino vyndarystės tradicijas, bet ir gamina pagal autentiškus receptus vaistus iš žolelių. Vyno regiono tiesiog nevalia palikti nesusipažinus su įdomiausiais ir skaniausiais Gruzijos gaminiais bei jų gaminimo būdu. Kartu leisimės į kulinarinę kelionę - mokysimės čiurčelų – tradicinių saldumynų ir tradicinės duonos gaminimo paslapčių, pietausime. Po pietų laikas atsipalaiduoti –  susipažinsime su vyndarystės menu, ragausime skirtingas vyno rūšis.Tęsiame kelionę ir važiuojame apžiūrėti Gremio tvirtovės, kuri XVI – XVII a. buvo Kachetijos karalių rezidencija ir svarbus prekybinis miestas, per kurį Šilko keliu keliaudavo tolimųjų šalių karavanai. Užsuksime šalia Kvarelio įkurtoje žymioje Kindzamarauli vyninėje ir paragausime šių vynų. Tęsiame kelionę iki Signachio – ant kalvos viršūnės įkurto, XVII a. dvasią išsaugojusio miestelio, kurį puošia akmenimis grįstos gatvės, 23 bokštai, 6 vartai, o miestą saugo gynybinė siena. Iš čia taip pat atsiveria kvapą gnaiužianti Kaukazo kalnų panorama. Signachis pramintas ir "meilės miestu”, tačiau ne tik dėl savo grožio – santuokos rūmai čia veikia visą parą. Nakvynė viešbutyje Signachije.

Po pusryčių pasivaikščiosime po Signagio miestelį ir pradėsime vaizdingą kelionę Gruzijos karo keliu per didžiuosius Kaukazo kalnus. Šiandien aplankysime moterų vienuolyną Bodbe, kuriame palaidota misionierė Šv. Nino. IV a. ji iš tolimojo Konstantinopolio atnešė krikščionybę į Gruziją. Pakeliui į Gudaurį taip pat sustosime apžiūrėti Ananuri tvirtovės, kurią juosia Aragvi upė. Privažiuojame Gudaurį (2200 m.)  – slidininkų kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių tęsiame kelionę ir važiuojame iki netolies esančio Kazbego. Pasiekę Gregeti kaimelį, džipais pakilsime iki atokios bažnyčios ant kalvos viršūnės. Esant palankiam orui, galėsite išvysti aukščiausią Kaukazo kalnų viršukalnę – Kazbegio kalną (5047 m.) ir grožėtis nepakartojama kalnų panorama. Po pietų tęsime kelionę į šalies senąją karališką sostinę, kuri sužavi savo jaukumu bei architektūra. Tai Mcchetos miestas, kuriame iki pat XIX a. vykdavo karalių karūnacijos ir laidojimai. Miestas yra svarbus Gruzijos stačiatikių bažnyčios centras. Prieš vakarienę – laikas pažinčiai ir su turtinga Gruzijos virtuve. Mūsų laukia maisto gaminimo pamokėlė, kurios metu patyrusios šeimininkės išduos savo slapčiausius receptus. Gaminsime ir ragausime žymiuosius Mcchetos chinkalius – tradicinius, sultinga mėsa įdarytus koldūnus bei šviežiu sūrių pagardintą, burnoje tirpstančią duoną – Chačapuri. Vakarienė ir nakvynė Mcchetoje.

Po pusryčių Mcchetoje lankome Sveticchovelio katedrą, pastatytą XI a. Tai antra pagal dydį Gruzijos bažnyčia ir svarbi tuo, kad čia saugoma ypatinga relikvija – Kristaus mantija. Taip pat apžiūrėsime šalia Mcchetos, ant kalvos viršūnės įkurtą Džvario vienuolyno ir bažnyčios kompleksą. Pasakojama, kad IV a. ant kalvos viršūnės stovėjo pagoniška šventykla, tačiau Iberijos karaliui priėmus krikščionybę, misionierė Šv. Nina šios šventyklos vietoje paprašė pastatyti kryžių. Tikima, kad būtent šis kryžius tapo daugelio stebuklų ir išgijimų priežastimi, todėl iki šiol sutraukia daugybę piligrimų. Istoriniai Mcchetos paminklai yra įtraukti į Unesco saugomų paminklų sąrašą. Iš Mcchetos važiuosime atgal į Kutaisį prieš tai aplankydami tikrą Gruzijos stebuklą – Prometėjo urvą, slepiantį stalaktitų ir stalagmitų grožį. Čia vaikščiodami grožėsimės gamtos sukurtais šedevrais. Įdomu tai, kad šioje vietoje buvo aptikti dinozaurų pėdsakai ir pirmykščių žmonių buveinė. Atvykus į Kutaisį - vakarienė ir nakvynė.

Ryte pradėsime kelionę iki Svanetijos – vieno sunkiausiai pasiekiamo regiono Gruzijoje bei aukščiausiai gyvenamos žmonių teritorijos Europoje. Tai didingų kalnų, ledynų ir archaiškų tradicijų kraštas. Vietiniai čia vadinami svanais ir išsiskiria savo savitumu – iš kartos į kartą perduodama šnekamoji svanų kalba, kuri niekur neužrašyta, nes tiesiog neturi abėcėlės. Išskirtinis Svanetijos kraštovaizdžio bruožas – gynybiniai keturių-penkių aukštų bokštai, pastatyti maždaug X a. Juose šeimos gindavosi nuo priešų bei žiemodavo kartu su gyvuliais. Atvykę į Mestiją, įsikursime svečių namuose. Po pietų, jei oras bus palankus, pradėsime žygį pėsčiomis iki Čeladi ledyno. Vairuotojai džipais nuveš mus iki vietos (apie 5 km.), nuo kurios pradėsime pasivaikščiojimą. Žygis iš viso truks apie 3 val (viso apie 4 km.). Ėjimas iki ledyno nėra sudėtingas, o kelias vingiuoja palei kalnų upę, mišką. Vakarienė ir nakvynė Mestijoje.

Po pusryčių sėdame į džipus ir apie 3 val. važiuojame kalnų keliais, kol pasiekiame aukščiausią pastoviai gyvenamą vietą Europoje. Tai Ušguli – unikalios architektūros, UNESCO saugomas kaimelis, kuriame šiuo metu gyvena tik apie 70 šeimų. Susipažinsime su šio kaimelio ramiu gyvenimu, užlipsime ant kalvos prie Karalienės Tamaros bokšto ir pasigrožėsime iš čia atsiveriančia puikia aukščiausio Gruzijos kalno – Šchara (5068 m.) panorama. Vakare sugrįšime į Mestiją. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose.

Ryte, atsisveikinę su unikaliu Svanetijos regionu ir didingais Kaukazo kalnais, važiuosime į Batumio miestą – tai Adžarijos regiono sostinė ir buvusi senovės graikų kolonija, reiškusi „gilųjį uostą“, todėl net šiandien Batumis – pagrindinis Gruzijos uostas ir svarbiausias kurortas, į kurį per atostogų sezoną aplanko beveik 2,5 mln turistų iš viso pasaulio. Pakeliui sustosime prie Enguri hidroelektrinės. Atvykus keliausite pasivaikščioti gražiausiomis Batumio gatvelėmis. Miestas sužavi savo jaukumu, stebina modernios ir tradicinės architektūros samplaika. Pirmiausia aplankysite pagrindinę miesto Piazza, kurią supa stilingi viešbučiai bei restoranai, vakarais čia dažnai skamba gyva muzika. Taip pat aplankysite ir Europos aikštę, kurią puošia Medėjos statula, pasivaikščiosite Rustaveli prospektu. Saulę galėsite palydėti vaikščiodami ilga promenada palei pakrantę. Nakvynė viešbutyje.

Diena skirta jūsų poilsiui prie jūros, svarankiškai atrasti miesto grožį. Paskutinės minutės apsipirkimui rekomenduosime jums apsilankyti autentiškame Batumio turguje. O jei norėsite daugiau įspūdžių – galėsite pasirinkti papildomą turą - apsilankyti Batumio Botanikos sode, pasivažinėti dviračiais, pakilti į apžvalgos bokštą, pasivaikščioti promenada ar pasimėgauti kavos puodeliu pagrindinėje miesto aikštėje. Nakvynė viešbutyje.

Laikas atsisveikinti su didingų Kaukazo kalnų kraštu – svetingaja Gruzija. Pervežimas į oro uostą Kutaisyje ir skrydis atgal į Vilnių.

Į kelionės kainą

 • Lietuvio kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu (susirinkus ne mažiau nei 10 keliautojų);
 • rusakalbio gido paslaugos;
 • nakvynės su pusryčiais 3* viešbučiuose ir svečių namuose, dviviečiuose kambariuose;
 • 2 pietūs (vieni išsinešimui) ir 6 vakarienės (viena iš jų su tradicinių šokių pasirodymu);
 • visi pervežimai numatyti programoje autobusu;
 • pervežimas iki/iš Gregeti bažnyčios džipais;
 • pervežimai iki/iš Ušguli džipais;
 • tradicinių gruziniškų patiekalų gaminimo demonstracijos;
 • gruziniškų vynų degustacija;
 • įėjimai į lankomus objektus;
 • kelionės draudimas.
 • Tarptautinio skrydžio bilietas Vilnius – Kutaisis – Vilnius nuo 200 Eur/asm;
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 170 Eur; 
 • Pasirenkami papildomi turai.
 • Miestų ir objektų lankymo eiliškumo tvarka gali kisti.
 • Jei šios datos Jums nėra tinkamos, galime suplanuoti individualią kelionę po Gruziją Jums patogiausiu metu.
 • Poilsį Batumyje galite prasitęsti.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Puikiai įvertinta keliautojų
2018 Lapkričio 3 - 17 d.
Pažintinė kelionė į Iraną: istorija, dykumos ir salos
PLAČIAU 1790 EUR
+ aviabilietas
Vietų nėra
2018 Lapkričio 12 - 28 d.
Pažintinė kelionė į Pietų Korėją ir Japoniją
PLAČIAU 3680 Eur
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.