Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Jurga

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 612 87007

UŽSISAKYTI

 • Kelionės metu susipažinsite su didingiausia laikoma buvusia Majų civilizacijos sostine - Tikaliu bei keletu mažiau turistų atrastų griuvėsių: Kirigva bei Lamanai;
 • Grožėsitės Gvatemalos vulkanais bei vietinio meno spalvingumu;
 • Klaidžiosite spalvotomis kolonijinėmis gatvėmis po buvusią Gvatemalos sostinę Antigvą;
 • Plaukiosite džiunglių upėmis bei maudysitės natūraliuose upės baseinėliuose;
 • Nardysite su vėžliais, rajomis ir... rykliais-auklėmis smaragdo spalvos Karibų jūroje;
 • Derinsite pažintį su paplūdimio malonumais vienos kelionės metu;
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį;
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Skrydžiai į Gvatemalą. Pervažiavimas į viešbutį. Laisvas vakaras ir nakvynė Gvatemalos sostinėje.

Dienos pervažiavimas į Panachačelį (Panajachel). Pakeliui užsuksime į Čičicastenango (Chichicastenango) turgų, kuriame jūsų laukia pirmoji pažintis su spalvotu ir triukšmingu Gvatemalos gyvenimu.

Pavakary pasieksime Atitlano ežerą, įsikūrusį itin vaizdingoje vietoje – jį supa net trys įspūdingi vulkanai. Pats ežeras taip pat susidarė įsmukus vulkano krateriui. Ežero gylis – net iki 320 metrų, plotas – apie 130 kvadratinių kilometrų! O svarbiausia tai, kad saulėlydžiai čia nuostabūs! Nakvynė Panachačelio miestelyje, įsikūrusiame ant ežero kranto.

Dienos išvyka laivu į aplink ežerą įsikūrusius miestelius. Plaukdami laivu, turėsime galimybę gėrėtis bundančiu ežeru ir vaizdais į vulkanų viršūnes. Aplankysime Santjago de Atitlan miestelį, kuriame indėnai garbina dievą Mašymoną (Maximon) – šio dievo asmenybė sukurta sujungus į vieną paveikslą majų dievybes, ispanų užkariautoją Pedro de Alvarado ir... biblinį Judą… Šiam dievui aukojamos cigaretės ir romas.

Taip pat lankysimės stačioje kalno pašlaitėje įsikūrusiame San Pedro miestelyje ir San Juan La Laguna miestelyje, kuriame vos ne kas antras kaimo gyventojas tapo savitos stilistikos paveikslus (vaizduojančius derliaus nuėmimą ir kitus vietinės reikšmės įvykius).

Grįžę iš išvykos laivu, galėsime apsilankyti Panachačelio turguje – tai geriausia vieta įsigyti indėniškų Gvatemalos rankdarbių. Vakarop pervažiuosime į Antigvą (Antigua).  Nakvynė Antigvoje.

Kolonijinė Antigva – bene gražiausias miestas ne tik Gvatemaloje, bet ir visoje Centrinėje Amerikoje, buvusi Gvatemalos sostinė. Antigvą puošia nesuskaičiuojamos bažnyčios, vaizdą paįvairina apleisti kolonijinio laikotarpio griuvėsiai, o galutinį akcentą uždeda fone stūksančios net trijų vulkanų kepurės (tiesa, geriausia jomis grožėtis iš ryto arba besileidžiant saulei). Apžiūrime miestą, ilsimės. Norintieji susipažįsta su šurmuliuojančia naktine Antigva ir jos kone europietiškais barais bei kavinėmis. Antra nakvynė Antigvoje.

Esant galimybei, kopiame į netoli Antigvos esantį Pakajos (Pacaya) ugnikalnį (pusdienio išvyka). Ar ant šio vulkano šlaitų pamatysime lavos upelius, priklausys nuo ugnikalnio aktyvumo mūsų atvykimo metu. Jei vulkanas bus pernelyg aktyvus, rinksimės kitus apylinkės ugnikalnius ir Pakają stebėsime iš atstumo. Galima ir kita pusdienio išvykos alternatyva tingintiems judinti kojas – apsilankymas kavos plantacijoje :).

Grįžus iš išvykos – laisvas pusdienis žaviajame Antigvos mieste, kuris ne veltui vadinamas Centrinės Amerikos turizmo meka. Vakarais miestas nuolat šurmuliuoja, o jo kavinėse bendrauja keliautojai iš įvairių pasaulio šalių bei vietiniai gyventojai. Antra nakvynė Antigvoje.

Ryte išvykstame į žaliąją Karibų pakrantę, kurioje telkšo didžiausias Gvatemalos ežeras Izabalis (kelionės trukmė – apie 7 val). Pakeliui aplankome pirmuosius mūsų kelionėje majų griuvėsius – Kirigvą (Quirigua). Kadaise tai buvo didingas majų miestas, turėjęs didžiausią centrinę aikštę, o šiandien didžiuojasi išlikusia aukščiausia majų tautos stuba “Stela E” su įspūdingais raižiniais, siekiančią 10,5 metro. Nakvynei apsistojame upės Rio Dulce, kuri jungia Izabal ežerą su Karibų jūra, deltoje įsikūrusiame afro-karibų miestelyje Livingstonas. Čia akis užklius už kitokių gvatemaliečių – Livingstonas yra tapęs namais garifūnams – buvusių afrikos vergų palikuonims. Nakvynė viešbutyje Karibų jūros pakrantėje.

Ryte privačiu laiveliu plaukiame susipažinti su žaliąja Karibų pakrante. Plaukdami upe Rio Dulse, kuri jungia didžiausią Gvatemalos ežerą su Karibų jūra, grožėsitės vešlia atogražų augmenija, mangrovių miškais, spalvingais vietiniais paukščiais bei vandens lelijų "sodais". Pakeliui atsivers panoraminis vaizdas į San Filipe tvirtovę, pastatytą ispanų saugotis nuo piratų. Po pietų pervažiuojame į Kobaną (kelionės trukmė apie 5 val). Nakvynė svečių namuose su privačiais patogumais džiunglių apsuptyje. 

Ilsimės nuo važiavimų ir dieną skiriame netoliese Koban miestelio esantiems Semuk Čampėjaus (Semuc Champey) natūraliems vandens baseinams. Semuk Čampėjaus baseinai išsidėstę kaskadomis, esant geroms oro sąlygoms vandens telkinių spalva varijuoja nuo sodriai žalios iki dangiškai žydros. Baseinus pripildo tekantis upės vanduo, tad baseinuose malonu atsigaivinti ir plaukioti. Papildomai norintys gali aplankyti apylinkėse esančias Languin olas*. Languin olose galima pasigrožėti susiformavusiais stalaktitais ir stalagmitais bei susipažinti su čia gyvenančiais šikšnosparniais. Olų kompleksas iki galo neištyrinėtas, tad lankytojai leidžiami apžiūrėti tik saugias, jau ištyrinėtas „patalpas“.

Antra nakvynė netoli Semuk Čampėjuje.

Ryte pusdienio kelionė (apie 7 val) į Flores – miestelį, įsikūrusį į ežerą besidriekiančiame pusiasalyje. Flores miestelį supa El Peten regiono džiunglės. Čia kadaise klestėjo majų imperijos centras – dabar džiunglėmis apaugęs Tikalio miestas. Nakvynė Flores miestelyje prieš pažintį su dar vienu majų miestu.

Ryte ekskursija į kažkada buvusį didingą majų miestą, džiunglių apsuptyje slypintį Tikalį (Tikal). Apsilankius ryte, čia turime galimybę stebėtis ne tik gerai išsilaikiusiomis piramidėmis (ant kai kurių galima ir užlipti!) ir kitais majų pastatais, bet ir džiunglių gyvūnija – papūgomis, tukanais, beždžionėmis.

Tikalis buvo pastatytas ankstyvaisiais majų laikais, tad čia mes susipažinsime su šios kultūros ištakomis, galybe ir... pabaigos pradžia... Miestas buvo paslaptingai apleistas jo gyventojų dar prieš ispanams atkeliaujant į Centrinę Ameriką. Mokslininkai iki šiol spėlioja, kodėl...

Po pietų važiuojame (3 val.) į Belizo miestą. Nakvynė netoli Belizo esančiuose svečių namuose.

Šiandien lankysime įspūdingiausius majų griuvėsius Belizo teritorijoje. Patys griuvėsiai nėra lengvai pasiekiami – iki jų teks plaukti vietinių žvejų džiunglių upe, kurioje knibžda gausybė įvairiaspalvių dar nematytų paukščių, o savo turtą teks saugoti nuo į laivą lipančių smlasiųjų beždžionėlių.  

Lamanai – majų civilizacijos statiniai yra mažiau atrasti ir rečiau lankomi turistų. Susipažinę su miesto architektūra ir akmens raižiniais, pakilsime į piramidės viršų, nuo kurios atsiveria įspūdinga panorama į džiunglių upės vingį. Po turo valtele grįšime į savo autobusiuką ir keliausime į Belizo uostą, iš kurio laivu vyksime į Kolker salą (Caye Caulker) Karibų jūroje. Miestelis, kuriame apsistosime, garsus dėl įvairių vandens malonumų, o ypač – dėl paviršinio bei giluminio nardymo, mat netoli glūdi povandeniniu pasauliu turtingas koralinis rifas. Nepaisant didelio lankytojų srauto, miestelio gatvės vis dar „grįstos“ smėliu, pastatai mediniai, o vietiniai gyventojai dažniausiai vaikšto basi! Vaikštome lėtu žingsniu (nes toks įprastas ritmas Kolker saloje) ir „pratinamės“ prie Karibų – pakrantės miesteliuose praleisime mums likusias kelionės dienas. Taip pat gera proga paragauti Karibų virtuvės patiekalų (kurie būtinai bus „jūrinės kilmės“). Nakvynė Kolker saloje. 

Išvyka laivu į paviršinio nardymo (angl. „snorkeling“) vietas – „Hol Čan“ rezervatą (Hol Chan). Karibų jūroje šalia Belizo slepiasi antras pagal dydį pasaulyje koralinis rifas (po Didžiojo koralinio rifo šalia Australijos), tad čia tikrai verta leistis į povandeninio pasaulio tyrinėjimo malonumus. Išvykos metu, priklausomai nuo sėkmės, yra galimybė pamatyti ryklių („nurse shark“ – rykliai auklės, paprastai taikūs ir nepuola žmonių), koralų, skirtingų žuvų (pvz., rajos, murenos), krabų ir galbūt netgi vėžlių. Pageidaujantiems už papildomą priemoką galimas giluminis nėrimas* arba kitos išvykos: į „Blue Hole“ rezervatą* (angl. Žydroji skylė), jūrų karvių rezervatą*, žvejybos išvyka* ar kt. Antra nakvynė Kolker saloje.

Laisva diena pasimėgauti Karibų jūros malonumais.

Pageidaujantiems už papildomą priemoką galimas giluminis nėrimas* arba kitos išvykos: į „Blue Hole“ rezervatą* (angl. Žydroji skylė), jūrų karvių rezervatą*, žvejybos išvyka* ar kt.

Trečia nakvynė Kolker saloje.

Laisvas pusdienis Kolker saloje. Po pietų laivu grįžtame į Belizo miestą prieš skrydžius į Europą.

Nakvynė Belizo mieste.

Pervežimas į oro uostą 3 valandas prieš tarptautinį skrydį.

Gero kelio! Tikimės, kad dalelę šiltos Karibų nuotaikos parsivešite ir į namus… :)

Į kelionės kainą

 • Apgyvendinimas vidutinės ar kiek aukštesnės klasės viešbučiuose, svečių namuose arba lodžijose (dviviečiame kambaryje, su privačiais patogumais). Maršruto viešbučiai atrinkti nesivaikant žvaigždučių. Tačiau visi viešbučiai yra kruopščiai įvertinti „Travel planet“ atstovų, yra jaukūs, švarūs (kartais turi vidinius jaukius kiemelius, kartais terasą su vaizdu į vulkanus ar kitų mažo viešbučio privalumų) ir pagal kokybę maždaug atitinka 3 žvaigždutes;
 • Pusryčiai beveik visuose viešbučiuose (išsk. viešbutį Kolker saloje);
 • Visos kelionės tarp miestų ir turistinių objektų – vietiniais autobusais, laivais ir organizuotu transportu (kaip nurodyta programoje);
 • Pagal programą numatyti turai ir ekskursijos;
 • Įėjimai į visus lankytinus objektus pagal programą;
 • Gidų paslaugos anglų arba ispanų kalba (vertimas į lietuvių kalbą);
 • Lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Tarptautinis aviabilietas 900 - 1200 Eur;
 • Sienų kirtimo mokesčiai (apie 25 Eur);
 • Maitinimasis kelionės metu (išskyrus pusryčius beveik visose nakvynės vietose);
 • Žvaigždute (*) maršrute pažymėti papildomi programos punktai nėra įskaičiuoti į kelionės kainą;
 • Kelionės draudimas;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams (apie 2-5 USD dienai);
 • Asmeninės išlaidos.
 • Galimi nedideli maršruto pakitimai (lankomų objektų eilės tvarka ar pan.) dėl pasikeitusios klimatinės, politinės ar kt. situacijos vietoje;
 • Kai kurios ekskursijos vyksta kartu su kitomis keliautojų grupėmis (išvyka į Pakajos ugnikalnį, galimai išvyka į Atitlano ežero kaimelius, priklausomai nuo susirinkusių keliautojų skaičiaus, ir kt.);
 • Programą galima pratęsti: įmanomas papildomas 1-3 dienų (ar ilgesnis) poilsis prie jūros Kolker saloje (galima su nardymo išvykomis);
 • Minimalus keliautojų skaičius – 8 keliautojai, maksimalus grupės dydis – 12.

SVARBI PASTABA: Siekiant pamatyti mažiau atrastus šalių kampelius, maršrutas suplanuotas ganėtinai įtemptas, kelionės metu yra nemažai važiavimo autobusu (maršrute sužymėtos ilgesnių pervažiavimų trukmės), tad ruošiantis šiai kelionei, į kuprinę ar lagaminą reikėtų „įsimesti“ ir šiek tiek kantrybės... :) Tačiau mes tikimės, kad kelionės spalvingumas tai atpirks... :)

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Su kelionių vadove iš Lietuvos!
2018 Spalio 14 - 31 d.
Pažintinė kelionė į Kolumbiją. Kur Karibai susitinka su Andais
PLAČIAU 3270 Eur
+ aviabilietas
Su kelionės vadovu iš Lietuvos
2018 Spalio 15 - Lapkričio 2 d.
Kelionė Peru-Bolivija: senųjų kultūrų takais
PLAČIAU 3280 eur
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.