Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Kristina

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 611 26298

UŽSISAKYTI
2018 Spalio 26 - Lapkričio 5 d.
Garantuotas išvykimas
1570 Eur +aviabilietas

 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį;
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Skrydis iš Vilniaus per Stambulą. Nusileidus Amano oro uoste jus pasitiks ir perveš į viešbutį. Amanas, kaip ir senovės Roma išaugo ant 7 kalvų - vadinamų jebel.  Amanas yra labai vakarietiškas, su prašmatniais viešbučiais, kavinėmis, meno galerijomis, prabangiais gyvenamaisiais rajonais. Viešbutyje atsirasime tik paryčiais, bet skirsime laiko poilsiui prieš prasidedant ekskursinei programai. 

 

 

Papusryčiavę dieną vyksime link senovės romėnų miesto Džarašo. Čia pasivaikščiosime grįstomis ir kolonomis nusėtomis gatvelėmis, grožėsimės šventyklomis, teatrais, erdviomis miesto aikštėmis, fontanais. Džarašas yra dažnai lyginamas su Pompėja ir yra geriausiai išsilaikęs romėnų miestas už Italijos ribų. Toliau važiuosime į šiaurinę Jordaniją, kur susipažinsime su viena svarbiausių istorinių vietų Vidurio Rytuose – Adžlunu. Adžluno pilis (Qal‘at Ar-Rabad) yra islamiškos architektūros pavyzdys. Pilis buvo pastatyta generolo Saladino 1184 metais tam, kad būtų galima lengviau kontroliuoti Adžluno geležies kasyklas ir kovoti su kryžiuočiais, neleidžiant jiems prieiti prie trijų pagrindinių Jordanijos slėnio kelių, apsaugojant susisiekimo kelius tarp Jordanijos ir Sirijos. Grįždami į Amaną sustosime iš juodo bazalto pastatytame graikiškame mieste Um Kais, kur nuo kalno viršaus matosi Golano aukštumos ir Galilėjos jūra. Nakvynė Amane.

Po pusryčių susipažinsite su Jordanijos sostine: aplankysite romėnišką teatrą ir citadelę bei Umayyad islamiškojo palikimo rūmus, aplankysite archeologinį ir folkloro muziejų. Turėsite laisvo laiko pasivaikščioti šarmingomis senamiesčio gatvėmis, kur vyksta prekyba. Čia geriausia vieta Jordanijoje pirkiniams ir suvenyrams. Tuomet važiuosime į Rytinę dykumą aplankyti Al Kharraneh, Amra ir Azraq pilių, pastatymų karavanų kelyje jų apsaugai ir patogumui. Vis dar išlikusios mozaikinės grindys ir sienos, o mes galėsime pasijusti, kai ten apsistojęs Arabijos Lorencas, kuris šiose vietose parašė savo  knygą „Septyni išminties bokštai“ („Seven Pillars of Wisdom“). Nakvynė viešbutyje Amane. 

Po pusryčių vyksime į Mudžibo nacionalinį parką – nuostabų gamtos kūrinį, kur labai rekomenduojame išbandyti nesudėtingą Siq kanjoną. Jis būna atidarytas nuo balandžio pradžios iki spalio pabaigos. Priklausomai nuo vandens kiekio - jums teks eiti, bristi, lipti ar čiuožti. Fiziškai tikrai nėra sunku, tačiau dėl saugumo užtikrinimo, šiuo maršrutu leidžiama eiti tik nuo 18 metų. Jei gamtos sąlygos neleis, galima alternatyva - Ibeks (taip vadinamas vietinis kalnų ožys) maršrutas (3 - 4 val pėsčiomis). Popietę važiuosime į savo viešbutį prie Negyvosios jūros, tad dar spėsite pagerinti sveikatą vandens ir purvo voniomis (SVARBU: pasistenkite kanjone nenusibrozdinti - kitaip jūros druskos jums tai skaudžiai primins). Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių važiuosite karališkuoju keliu – jame iki šiol matomi pirklių, kariuomenių ir piligrimų palikti ženklai. Užsuksite į krikščioniškąjį Madabos miestą dar kitaip vadinamą „Mozaikų miestu“. Čia pamatysime mozaikinį romėnų laikų pasaulio žemėlapį, kuris mokslininkams padėjo atrasti tokias svarbias Biblijoje minimas vietas kaip Betani prie Jordano (Kristaus krikšto vieta) ar Loto ola, kur jis gyveno pabėgęs iš Sodomos ir Gomoros. Užkilsite į Nebo kalną, kur palaidotas pranašas Mozė. Čia jis skelbė savo pranašystes. Dabar ta vieta įamžinta muziejumi, gražia bažnytėle (šiuo metu uždaryta rekonstrukcijai) bei labai įspūdingu kryžiumi. Nuo kalno atsiveria nuostabūs vaizdai į Jordano slėnį. Geru oru galima įžiūrėti Palestiną. Pakeliui į Karako pilį, menančią Bizantijos ir Marmukų periodus, grožėsite Vadi Mudžibo slėnio vaizdais. Karakas - garsi kryžiuočių tvirtovė, prie kurios buvo suremtos Saladino ir Kryžiaus riterių ietys (pamenate filmą Dangaus karalystė?). Nakvynė viešbutyje šalia Petros.

Po pusryčių išvysite vieną iš naujųjų pasaulio stebuklų – senąjį nabatėjų miestą Petrą, dar vadinamą Rausvąja dykumų rože. Link jos galėsite joti ant arklio (~1 km), o vėliau - siauru keliu vingiuojančiu tarp uolų, kuris darė šį miestą neužimamą. Nuostabi galimybė palaipioti kalnais ir uolomis, kuriose iškalti fantastiški rūmai ir nesuskaičiuojami laiptuoti takai. Pakeliui beduinai siūlys pailsinti savo kojas persėdus ant asiliuko ar kupranugario, o beduinės - savo darbo sidabrinius papuošalus ir kitus rankdarbius. Už papildomą mokestį galite pasirinkti apžiūrėti naktinę Petrą, kai ją apšviečia tūkstančiai žvakelių. (Naktinė Petra vyksta pirmadieniais, trečiadieniais ir  ketvirtadieniais, 20:30 - 22:30, kaina 24 USD). Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių spėsite aplankyti Beidą, dar vadinamą mažają Petra. Čia nabatėjai linksmindavo savo svečius. Toliau keliaudami į pietus, pasieksime Vadi Rum (Wadi Rum) dykumą. Kelionė su beduinų džipais po Vadi Rum dykumą. Praeisime keliu, kuriuo per dykumą  keliavo ir savo būrius vedė garsusis Arabų Lorensas - anglas, tapęs beduinų draugu ir vadu jų kovoje su turkais XX a. pradžioje. Kilsime ir leisimės į aukštas smėlio kopas, lipsime į dykumoje styrančias fantastiškų formų raudonas olas. Grožėsimės nuostabiu saulėlydžiu besimėgaudami tradiciniu beduiniškos arbatos puodeliu. Vakarienė ir naktis unikalioje palapinėje, kur visą naktį galėsite stebėti žvaigždes tiesiai iš lovos (su visais patogumais).
Patarimas - nepamiškite šiltesnio megztinio nakčiai, patogių sandalų ėjimui per smėlį ir žibintuvėlio.

Po pusryčių pervažiuosime į Akabą – Jordanijos kurortą prie Raudonosios jūros. Laisvas laikas poilsiui, nakvynė viešbutyje.

Pusryčiai, laisvas laikas. Norintys gali pasižvalgyti po povandeninį pasaulį – Akaba garsėja savo koraliniais rifais. 10 kelionės dieną vėlyvas pervežimas į Akabos oro uostą.

Ankstyvas skrydis į Stambulą, kuriame turėsime ekskursiją po miestą (ekskursija nemokama, suteikia Turkish airlines) ir sugrįžę į oro uostą skrisime į Vilnių. 

Į kelionės kainą

 • Nakvynės su pusryčiais 4 - 5*** viešbučiuose; 
 • 1 nakvynė unikalioje stovykloje dykumoje kupoluose su visais patogumais (pusryčiai ir vakarienė);
 • Visi pervežimai patogiu autobusu su kondicionieriumi;
 • Jojimas arkliu į Petrą;
 • 3 val. turas džipu po Vadi Rum dykumą;
 • Visi įėjimai į lankomus objektus;
 • Lydintis kelionės vadovas (susirinkus 10 asmenų grupei);
 • Kompleksinis kelionės draudimas.
 • Tarptautinis skrydis Vilnius – Amanas / Akaba – Vilnius 550 eur;
 • Programoje nenurodytas maitinimas ir asmeninės išlaidos;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams;
 • Vienviečio priemoka 600 eur.
Kaina nurodytas susirinkus 10 asmenų grupei.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Vietų nėra
2018 Spalio 16 - 30 d.
Pažintinė kelionė: Kinijos perlai
PLAČIAU 1995 Eur
+ aviabilietas
Lanksčios datos
2019 Sausio 2 - 13 d.
Kelionė į Tailandą smalsiems
PLAČIAU nuo 999 Eur
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.