Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Tomas

Rašykite man arba skambinkite tel.: +370 686 24849

UŽSISAKYTI
2018 Spalio 1 - 14 d.
Daugiau komforto
2099 Eur + aviabilietas

 • Pamatykite vieną iš 7 Pasaulio gamtos stebuklų – Stalo kalną – fotogeniškajame Keiptaune;
 • Patirkite Afrikos safarių malonumus ir susipažinkite su laukiniais žvėrimis;
 • Pailsėkite geriausio kurorto reputaciją turinčioje Pletenbergo įlankoje;
 • Pramankštinkite kojas žygių kalnuose ir pakrantėse metu;
 • Paragaukite Pietų Afrikos vyno Stelenbošo regione;
 • Stebėkite banginius jaukiame Hermanuso miestelyje;
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį;
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Skrydis į Keiptauną. Atvykus ir susitvarkius imigracijos formalumus, važiuosime į viešbutį ilsėtis. 

Sveiki atvykę į Keiptauną – pirmąjį europiečių įkurtą miestą Pietų Afrikoje. Iki aukso karštinės ir Johanesburgo plėtros Keiptaunas buvo didžiausias miestas Pietų Afrikoje, strategiškai svarbus uostas. Pradžioje čia šeimininkavo olandai, po to miesto kontrolę perėmė britai, tad ir vieni, ir kiti, paliko savo antspaudą miesto istorijoje ir šiandieniniame jo vaizde. O tas vaizdas puikus: Keiptaunas ne be priežasties vadinamas vienu fotogeniškiausių pasaulio miestų. Miesto simbolis ir žymiausia jo (o galbūt ir visos šalies) vieta yra Stalo Kalnas. 1998 m. kalnas ir jo apylinkės buvo įtrauktos į Stalo kalno nacionalinį parką, nuo 2004 m. jis įrašytas į UNESCO Pasaulio Paveldo Sąrašą, o nuo 2011 m. – į Naujųjų septynių gamtos pasaulio stebuklų sąrašą.

Šiandien mūsų laukia ekskursija po miestą, ir ją pradėsime nuo pažinties su Stalo kalnu. Daugiau nei iš 200 km atstumo matomas kalnas kaip švyturys tarnavo jūreiviams nuo tada, kai pirmas iš europiečių jūrininkų jį pamatė portugalų tyrinėtojas Bartolomėjus Diasas. Jo viršūnė yra 1086 m virš jūros lygio ir nuo jos galima apžvelgti apačioje nusidriekusį Keiptauno miestą, vakaruose plytintį Atlanto vandenyną, pietuose tįsantį Gerosios Vilties kyšulį, šiaurėje – pamatyti Afrikos tolius. Į kalną, kadaise buvusį liūtų ir leopardų namais, dabar veda apie 400 pėsčiųjų takų ir kabelinis keltuvas. Juo užkilę, skirsime keletą valandų ramiam pasivaikščiojimui, gėrėsimės vis kitais kampais atsiveriančiomis panoramomis. Vėliau lankysimės spalvingame Bo-Kaap kvartale, kuriame, be kita ko, pastatyta ir seniausioji Pietų Afrikos mečetė, taip pat Alfredo ir Viktorijos krantinėje, kuri šiandien pulsuoja energija ir gyvybe. Čia begalė barų ir parduotuvių, gatvėse netyla gyva muzika, o pasivaikščiojimas krantine ir gatvelėmis - visada smagus. Nakvynė viešbutyje Keiptaune.

Šiandien mūsų lauks pažintis su Keiptauno apylinkėmis. Vyksime į Hout įlanką ir, jei leis oras, plauksime stebėti ruonių. Tada pasivažinėsime garsiuoju Chapman's Peak keliu – vienu vaizdingiausių pakrantės kelių pasaulyje. Už kiekvieno posūkio čia mūsų lauks vis nauji, fantastiškai iš toliau beatsiveriančių įlankų ir kalnų peizažai. Vėliau vyksime į Gerosios Vilties kyšulį, pro kurį XV amžiuje praplaukęs Vasko da Gama atrado kitą kelią į Indiją. Funikulieriumi užkilsime iki senojo švyturio, pasigrožėsime vandenyno ir iš jo kylančių stačių uolų vaizdais. Grįžtant į Keiptauną, stabtelėsim susipažinti su afrikiniais pingvinais, kurie krypuoja čia pat, paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje Keiptaune.

Šimtai ūkių, išsibarsčiusių Stelenbošo apylinkėse, gamina pasaulinės klasės vynus ir garsina Pietų Afrikos Respubliką kaip Naujojo Pasaulio vynų gamintoją. Būtent į čia šiandien ir vyksime. Vaizdingoje vietovėje – Eerste upės pakrantėje ir Stelenbošo kalno papėdėje - įsikūręs miestas dar žinomas Ąžuolų miesto vardu dėl didžiulio kiekio čia augančių ąžuolų, kuriuos pradėjo sodinti miesto įkūrėjas Simonas van der Stelas. XVII a. pabaigoje Stelenboše apsigyveno prancūzų protestantai pabėgėliai, kurie derlinguose regiono slėniuose pradėjo sodinti vynuoges. Greitai Stelenbošas tapo Pietų Afrikos vynų industrijos centru ir dabar šalis kasmet pagamina apie 1 mlrd. litrų vyno. Šios dienos programoje mūsų lauks ekskursija po patį miestelį ir vyno ūkius: apsilankysime vyno rūsyje, susipažinsime su šio gėrimo gamybos ypatumais, ir, aišku, degustuosime jį. Nakvynė viešbutyje Stelenboše.

Sederbergas – dar viena įspūdinga gamtinė PAR vieta. Nors nuo Keiptauno ši vietovė nutolusi tik per tris valandas kelio, atrodo kad tai visai kitas pasaulis. Oranžiniai Sederbergo kalnai užima apie 71 000 hektarų teritoriją, kurioje laikui bėgant gamta suformavo keisčiausių formų darinius – pavyzdžiui "Maltiečių kryžiumi" ar "Volfbergo arka" vadinamas uolas, o čia gyvenusios San ir Koi gentys paliko savo uolų piešinius. Šią vietą itin pamėgę žygeiviai ir laipiojimo uolomis entuziastai. O mes, atvykę į čia, irgi šiek tiek pasportuosime - lauks neilgas (apie 4-5km) žygis. Po jo – pervažiavimas į parko apylinkėse esantį viešbutį ir nakvynė.

Pavadintos nykstančio juodojo erelio (Aquila verreauxii) vardu, Akilos istorija prasidėjo 1999 metais, kai Serlas Dermanas nusprendė pasidalinti su pasauliu savo aistra laukinei Pietų Afrikos gamtai. Jis ėmė ieškoti vietos, kurioje galėtų „atgimti“ Didysis Afrikos penketas. Ir jam pasisekė: šis laukinės gamtos kampelis vėliau tapo žinomas kaip Akilos rezervatas, ir į jį stebėti laukinės gyvūnijos kasmet atvyksta tūkstančiai turistų. Įsikūręs slėnyje tarp kalnų, 10 000 ha ploto rezervatas plėtėsi nuo pirmųjų jo gyventojų antilopių, iki dabar čia gyvenančio Didžiojo Penketo – dramblių, liūtų, buivolų, raganosių ir leopardų, o taip pat ir kitų įspūdingų gyvūnų, laisvai klaidžiojančių rezervate. Rezervato paskirtis – saugoti laukinį Afrikos gyvenimą, kuriam nuolat gresia pavojus. Šiandien jo lankytojai gali išbandyti dieninį arba naktinį safarį džipais, keturračiais arba jojant arkliais. Atvykus, apsigyvensime rezervato lodžijose, o tada mūsų lauks safaris ir pažintis su rezervate gyvenančia gyvūnija.

Anksti ryte išvyksime į dar vieną safarį Akilos rezervate. Vėliau vyksime į Pletenbergo įlanką. Šis pervažiavimas bus ilgiausias kelionėje – apie 6 val. Nakvynė viešbutyje Pletenbergo įlankoje.

Pletenbergo miestelis ir įlanka, arba trumpiau tiesiog Pletas yra vienas prašmatniausių ir madingiausių poilsinių Pietų Afrikos Respublikos pajūrio miestelių. Pradžioje vieta buvo vadinama "Bahia Formosa" – „gražioji įlanka". Taip ją pavadino pirmieji portugalų tyrinėtojai. Ir iš tiesų, Pletenbergą supa graži, kontrastinga gamta: čia susitinka kalnai, balto smėlio paplūdimiai ir krištolo mėlynumo vanduo. Nors tai viena mėgstamiausių turistinių vietų, miestas išsaugojęs jaukią ir draugišką atmosferą. Pletenbergo įlanka užsitarnavo geriausio kurorto reputaciją. Būtent čia ir praleisime keletą dienų, o pirmoji jų bus skirta poilsiui paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje Pletenberge.

Tsitsikamma yra pirmasis nacionalinis jūrų parkas Afrikoje, apimantis siaurą, tačiau ilgą (80 km) pakrantės juostą, supamą stačių uolų. Apylinkės čia labai žalios – aukšti miškai leidžiasi iki jūros kaip vientisas žalias kilimas. Vakar gerai pailsėję, šiandien į šį parką atvyksime žygiui uolėta pakrante. Maždaug 6 km ilgio žygis iki krioklio ves ypač vaizdingu maršrutu, įveikiamu bet kuriam keliautojui, o nepabūgę šalto krioklio vandens galės ir nusimaudyti. Pailsėję ir papietavę, antrąją dienos dalį pasivaikščiosime iki žymiojo kabančio Storms upės tilto (77 m ilgio), pastatyto ties vieta, kur upė įteka į vandenyną. Vakarop grįšime į Pletenbergą. Nakvynė viešbutyje.

Dar viena poilsinė diena vandenyno pakrantėje, tačiau aktyvesnius keliautojus kviesime nuvykti į visiškai šalia Pletenbergo esantį Robergo gamtos rezervatą. "Rob", išvertus iš olandų kalbos, reiškia "ruonis", tad verčiant pažodžiui, šią vietovę būtų galima vadinti "Ruonių Kalnu". Šiame Pasaulio Paveldo objekto statusą turinčiame rezervate rasime ir puikių, vaizdingų pasivaikšiojimo takų, ir smėlio kopų, ir atokių paplūdimių. Nakvynė viešbutyje Pletenberge.

Atsisveikiname su Pletenbergu ir vykstame į Hermanusą, pakeliui apsilankydami dar viename, privačiame rezervate. Sodo Kelio vardu pavadintas privatus rezervatas įsikūręs Langebergo kalnų papėdėje ir yra tapęs namais ne tik Didžiąjam Penketui, bet ir žirafoms, antilopėms ir gepardams. Popietės metu, kada žvėrys vėl tampa aktyvesni, išvažiuosime į safarį – nepamirškite žiūronų ir fotoaparatų! Vakare atvyksime į Hermanusą. Nakvynė viešbutyje.

Hermanusas ir Volkerio įlanka yra bedančių banginių poravimosi ir veisimosi vieta. Pasaulio laukinės gamtos fondas pripažino Hermanuso miestelį viena iš 12 geriausių banginių stebėjimo vietų pasaulyje, būtent to mes čia ir atvykome. Šie banginiai migruoja iš Antarktidos poruotis: pirmiausia atplaukia patelės, o maždaug po mėnesio atkeliauja ir patinai. Spalio mėnesį banginių populiacija čia pasiekia aukščiausią tašką. Visą dieną skirsime banginių stebėjimui, o nakvosime viešbutyje ant vandenyno pakrantės. Aktyvesniems keliautojams už papildomą kainą dar galėsime pasiūlyti tik Pietų Afrikoje įmanomą pramogą – nardymas su baltaisiais rykliais.

Atėjo metas tarti sudie Pietų Afrikos Respublikai. Išvažiuojame į Keiptauno oro uostą, kur mūsų lauks skrydis namo. Vilniuje leisimės jau kitą dieną.

Į kelionės kainą

 • 12 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais;
 • 1 pietūs;
 • Visi pervežimai pagal programą (išskyrus 2 poilsines dienas);
 • Visi nacionalinių parkų mokesčiai ir kiti įėjimo mokesčiai pagal programą;
 • Programoje nurodytos pramogos ir ekskursijos;
 • Vietinio gido paslaugos 4 – 14 kelionės dienomis (išskyrus 2 poilsines dienas);
 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos visos kelionės metu; 
 • Kompleksinis kelionės draudimas.
 • Tarptautinių skrydžių bilietai 860 eur;
 • Viza 90 eur; 
 • Programoje nenurodytas maitinimas; 
 • Papildomos ekskursijos ar pramogos;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams;
 • Priemoka už vienvietį kambarį 500 eur.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Vietų nėra!
2018 Spalio 23 - Lapkričio 4 d.
Pažintinė kelionė į Maroką su poilsiu
PLAČIAU 1210 EUR
+ aviabilietas
Su kelionės vadovu
2019 Balandžio 24 - Gegužės 6 d.
Pažintinė kelionė į Maroką su poilsiu
PLAČIAU 1210 EUR
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.