• Pirmojoje kelionės – dvasinės praktikos dalyje šešioms dienoms apsistosite nuostabiame kampelyje prie Bengalijos įlankos, kur jus sups natūrali gamta bei nepakartojama Indijos dvasia. Ramybę bei puikią savijautą Jums garantuos eko-viešbučio aplinka bei aptarnavimas: maistas ruošiamas iš tiesiog čia pat auginamų daržovių bei prieskonių, o gyvensime eko-nameliuose, kurie išsidėstę nuošaliame įlankos paplūdimyje. 
 • Antrojoje kelionės – dvasinės praktikos dalyje aplankysime dvasingumu pulsuojančias Indijos vietas (Varanasį, Bhubanešvar, Udajagiri ir Khandagiri urvus, Delio šventyklas ir kt.) ir iš arti stebėsime kasdienį tiek eilinių žmonių, tiek rišių, sadhu bei kitų dvasinio tobulėjimo keliu žengiančių žmonių gyvenimą.
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį;
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Keliausime su viena iš geriausiai vertinamų aviakompanijų Finnair. Puikus aptarnavimas bei patogus skrydžio laikas užtikrins, kad kelionė  neprailgs ir bus maloni.

Anksti ryte atskrendame į Delį. trumpai pailsėję aplankysime ašramą ir susipažinsime, kaip vyksta joga ir meditacija jame. Vėliau išskrendame į Orisos sostinę Bhubanešvar. Bengalijos įlankos paplūdimiai, sena istorija, šventaisiais garsėjančios vietos, unikali architektūra, nuostabi gamta, čia privilioja ir piligrimus, ir hipius, ir turtinguosius. Atskridus į Bhubanešvar pervežiuojame į dvasinės praktikos vietą (6 km nuo Konarak). Įsikūrę svetingajame Lotus eko-kaimelyje bei pailsėję, su jogos mokytoja gilinsitės į ajurvedinės mitybos paslaptis. Nakvynė eko-viešbutyje.

Vilioja ne tik paslaptinga Indijos dvasia, bet ir dvasinės praktikos lobiai? Tuomet ši programa būtent Jums! Suprasite, kad Indija – ne tik mistinius potyrius, bet ir realius Jūsų gyvenimo pokyčius galintis dovanoti kraštas. 

Dvasinės praktikos metu įgysite tiek naujų teorinių žinių, tiek ir praktikos įgūdžių, kuriai vadovaus patyrusi jogos, meditacijos ir ajurvedos mokytoja Eglė (Lakšmi). Nepriklausomai nuo to, ar jau pradėjote eiti jogos keliu, ar tik norėtumėte įsitikinti, kuris kelias Jums tinkamas, ši programa pritaikyta Jums! Mokytoja susitiks su Jumis dar iki kelionės, išsiaiškins Jūsų lūkesčius, fizinį pasirengimą ir į visa tai bus atsižvelgta dvasinės praktikos metu. Detali praktikos programa čia.

Dvasinė praktika vyks nuostabaus grožio gamtos prieglobstyje prie Bengalijos įlankos. Dalyviai bus apgyvendinami eko-nameliuose su visais patogumais. Vegetarinio maitinimo programa sudaryta taip, kad padėtų Jums gerai jaustis dvasinės praktikos metu. Maistas bus ruošiamas iš čia pat auginamų daržovių ir prieskonių. Ramybę ir pakylėtą nuotaiką dvasinės praktikos metu sukurs nuo pašaliečių izoliuotas paplūdimys, kuriame galima gėrėtis nuostabiu saulėtekiu. Vandens temperatūra vasario mėnesį čia yra apie 25 C°!

 • 1998 - 2004 intensyvios zen meditacijos pratybos Vilniuje ir kituose Europos miestuose

 • Nuo 2004 m. Šivanandos jogos pratybos. Piligriminė kelionė po Šiaurės Indijos miestus.

 • 2006 m. Vrindavane (Šiaurės Indija) baigiami Šivanandos Jogos mokytojų kursai.

 • Tais pačiais metais Eglė persikelia gyventi Berlyną. Ten, gyvendama Jogos centre, prižiūrima vyresniųjų jogos mokytojų ir meistrų, intensyviai gilina jogos filosofijos, psichologijos ir praktikos žinias. Aktyviai asistuoja savo mokytojams, jogos užsiėmimų metu.Taip pat išmoksta ir moko kitus Ajurvedinio maisto ruošimo gudrybių.Savo dinaminį mokymąsi tęsia Austrijos, Paryžiaus Šivanandos Jogos centruose ir ašramuose. Nuo 2007 m. persikelia gyventi į Ženevos jogos centrą, kur gauna dar daugiau atsakomybės: padėti prižiūrėti jogos centrą. Po kelerių metų tokių apmokymų gaunamas Sadhako vardas (dvasinis praktikuotojas)

 • 2012 m. Orleone (Prancūzija) baigė Sadhana Intence pratybas. Tai yra intensyvios dvasinės pratybos, kurių metu praktikuojamos įvairios kvėpavimo technikos, palaipsniui didinant krūvį.

 • Grįžusi į Vilnių, tęsia Jogos užsiėmimus, įkūrė savo Jogos ir meditacijos studiją Užupyje. Čia lankosi aktoriai, pasisemti jėgų prieš repeticijas, žmonės su negalia, išmokti sukaupti pozityvią jėgą. Čia laukiami garbaus amžiaus žmonės, vaikai, besilaukiančios, studentai ir visi kiti.

Asmeninė mokymo pozicija, skatina mokinius siekti idvidualios patirties. Kiekvienas žmogus yra laisvas pasirinkti savo dvasinės praktikos metodą. Mokytojas yra tik instrumentas, galintis švelniai pastūmėti mokinį, link žinių.Tačiau tik pats mokinys, savo pastangomis,  gali atrasti tinkamą kelią.

Šiandien po pusryčių vyksime į unikalų Unesco saugomą objektą - Konarak Saulės šventyklą. Mus lydės gidas, tad turėsime galimybę įdėmiai apžiūrėti šią XIII amžiaus viduryje pastatytą šventovę, kuri laikoma vienu iš didžiausių architektūros bei skulptūros meno šedevrų. Šventykla atrodo įspūdingai - kaip žirgų tempiamas milžiniškas Saulės dievo vežimas su dvylika didžiulių ratų, kurie simbolizuoja 12 mėnesių. Šioje šventykloje stebina erotinių skulptūrų – meilės scenų ir tobulų moterų kūnų – gausa ir paties Saulės dievo Surja skulptūra. 

Vėliau važiuosime per mielus ir spalvingus Orisos miestelius: Pipli, kuriame atrodo kiekvienoje troboje yra siuvami akinamo ryškumo siuviniai, kuriais yra puošiamos namų sienos, durys; Raguradžpur,  garsų savo piešimo meistrais, įvaldžiusiais patačitra techniką. Čia atrodo viskas kas tik įmanoma yra apipiešta visomis įmanomomis spalvomis; Dhauli, menantis didingus imperatoriaus Ašokos (IV-III a. pr.Kr.) laikus, tai vienas iš istorinių budizmo centrų.  
Vakare dalyvausime pudžoje ir grįšime į eko-viešbutį.

Ryte atsisveikinę su Konaraku, važiuosime į Bhubanešvarą, garsų savo 55-is šventyklomis. Tai tikras lobis istorijos, architektūros bei grožio mylėtojams. Lydimi gido aplankysime žymiausias šventyklas: VII a. pastatytą Parasuramešvaro šventyklą, garsėjančią ne tik savo dydžiu, bet prabangia puošyba; raižinių gausa stulbinančią X a. amžiaus Muktešvaro šventyklą, labiau žinomą dėl savo architektūrinės, o ne religinės reikšmės; daugiau nei tūkstantį metų menančią Lingaradžos – dievo Šivos – šventyklą; savo skulptūromis stulbinančią Radžarani šventyklą bei Orisos šventyklų architektūros brandą įkūnijančią Brahmešvaro šventyklą. 

Vėliau vyksime į stiprius dvasinius centrus - I – II a. pr.Kr. menančius Udajagiri ir Khandagiri  urvus.  Juose džainų vienuoliai atsiskirdavo meditacijoms. Džainai pasižymi ypatingo nekenkimo gyvosm būtybėms (Ahimsos) ir taikingumo filosofija bei praktika. Džainistai yra ne tik veganai (t.y. nevalgo jokio gyvulinio maisto), bet ir nenaudoja nieko, kas auga po žeme: svogūnų, bulvių  ir pan. Nepaisant tokių apribojimų, jų virtuvė yra įvairiausia visoje Indijoje (suskaičiuojama virš 2000 patiekalų). Saikingumo bei nekenkimo aplinkai principai atsispindi ne tik maisto sudėtyje, bet ir jo kiekyje: džainistai valgo tik tiek, kiek telpa saujoje, nenaudojant jokių lėkščių ir šaukštų. Džainistai nenešioja siūtų drabužių, o dažniausiai tiesiog apsigaubia baltu audiniu. Šiuos  atsiskyrėlius dar ir dabar  galima pamatyti gatvėje, kartais net visiškai nuogus. Jie eina pas žmones į namus valgyti ir taip juos palaimina. Vakare dalyvausime pudžoje. Nakvynė viešbutyje.

Po pusryčių viešbutyje - skrydis į Varanasį. Atvykus į Varanasį - pervežimas į viešbutį ir trumpas poilsis. Vakare stebėsime magišką Aarti ceremoniją,skirtą pasveikinti šventąją upę Gangą. Ceremoniją tinka žiūrėti iš valtelės, nes taip matysite braminų (šventikų) veidus. Taip pat įdomu ir krante – iš arti jausime ritualinių dūmų kvapą ir matysime ypatingą rankų plastiką. Nakvynė viešbutyje.

Ši diena prasideda anksti – auštant plauksime valtele, stebėdami rytinį ritualinį apsiprausimą Gangoje ir klausysimės monotoniškos skalbimo melodijos. Tuo pačiu stebėsime kasdienį Varanasio gyvenimą, kuris yra be galo turtingas – juk tai šventųjų, išminčių, vediškųjų universitetų, įvairių pakraipų hinduistų ašramų, nuotykių bei išminties ieškotojų miestas. Vėliau vyksime į Sarnath – vietą, kuri yra viena iš švenčiausių budistams, nes čia Buda pasakė savo pirmąjį pamokslą. Tai - tinkamas laikas ir ideali vieta pasigilinti į budizmo filosofiją ar tiesiog pasėdėti greta budistų vienuolių. Vėliau laisvai pavaikščiosime po miestą.

Po vakarienės naktiniu traukiniu vyksime į Delį. Kelionė traukiniu turėtų būti privaloma dalis kiekvienam, norinčiam pažinti tikrąją Indiją! Niekur kitur geriau nepajustume, kas tai yra indiškasis chaosas ir tuo pačiu – visiškas susitaikymas su juo. Geriau pažinę šią indiškosios kultūros dalį suprasime, kad tai, kas mūsų požiūriu yra chaosas, iš tiesų yra sklandžiai veikianti sistema. Šalies geležinkeliai yra didžiausias darbdavys - čia dirba vienas milijonas darbuotojų. Nenuostabu, kad be konduktoriaus, vagone jus nuolat “lankys” ir įvairiausio maisto bei gėrimų pardavėjai. Nakvynė traukinyje.

Anksti ryte atvyksime į Delį. Jus sutiks ir palydės į viešbutį poilsiui iki ankstyvų pietų. Pažintį su Indijos sostine, lydimi gido, pradėsime nuo vienos iš Indijos simboliu vadinamos Lotoso šventyklos – tai labiausiai lankomas pastatas šalyje. Šventykla, nors išoriškai atrodo kaip tikras architektūros perlas, viduje yra neperkrauta detalėmis – tam, kad lankytojai susitelktų į savo vidų, užuot eikvoję dėmesį architektūros detalėms. Todėl tikrajam apsilankymui šventykloje reikia ne tik fizinių, bet ir dvasinių pastangų – tai tikra susikaupimo, o kai kuriems – ir meditacijos vieta.

Pažintį su Deliu tęsime aukščiausiame iš plytų pastatytame minarete Qutub Minar. Neapsiribosime tik monumentų apžiūra – trauksime į vietinių žmonių naudojamą viešą skalbyklą, šalia esančią vandens talpyklą bei žuvies turgų. Po aktyvaus bendravimo su vietiniais gyventojais vyksime į vakarines apeigas įKali Bari šventykloje. Vakarą vainikuos atsisveikinimo vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

Pervežimas į Delio oro uostą ir skrydis į Vilnių su Finnair avialinijomis.

Į kelionės kainą

 • Apgyvendinimas visos kelionės metu

 • Visi pervežimai numatyti programoje

 • Atlygis už jogos, meditacijos pamokas ir paskaitas 

 • Vietiniai skrydžiai Delis – Bubanešvar ir Bubanešvar - Varanasi (650 lt / 188 eur - pabrangus vietiniams skrydžiams, kelionės kaina bus koreguojama, tad skubėkite rezervuoti vietas!)

 • Traukinio bilietai maršrutu Varanasis – Delis

 • Maitinimas (3 k. per dieną) dvasinės praktikos metu

 • Pusryčiai (6) likusios kelionės dalies metu

 • Gidų paslaugos

 • Lietuvė kelionės vadovė - jogos mokytoja

 • Mažiausiai vienas susitikimas su mokytoja Egle(Lakšmi) iki išvykimo į Indiją – praktika ir paskaita 

 • Lėktuvo bilietai (Vilnius – Delis – Vilnius) 1950 Lt / 565 eur

 • Indijos viza 350 Lt / 101 eur

 • Draudimas - padėsime pasirūpinti geriausia jo kaina

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

Jūsų el. pašto adresas

Jūsų telefono nr.

Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

Siųsti

Susijusios kelionės

Vietų nėra
2018 Spalio 16 - 30 d.
Pažintinė kelionė: Kinijos perlai
PLAČIAU 1995 Eur
+ aviabilietas
Spalis
Individuali kelionė į Jungtinius Arabų Emyratus su poilsiu
PLAČIAU nuo 1232 Eur
+ aviabilietas
VISOS KELIONĖS

UŽSISAKYKITE MŪSŲ NAUJIENLAIŠKĮ

Užsisakykite naujienlaiškį ir gaukite elektroninį kelionių kalendorių - kada į kurias šalis geriausia keliauti.